منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک مرکزی Eswatini در نظر دارد ارز دیجیتال صادر کند • TechCrunch

بانک مرکزی Eswatini در نظر دارد ارز دیجیتال صادر کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بانک مرکزی Eswatini در نظر دارد ارز دیجیتال صادر کند • TechCrunch

بانک مرکزی Eswatini در نظر دارد ارز دیجیتال صادر کند • TechCrunch

پادشاهی اسواتینی در حال بررسی معرفی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است که به فهرست رو به رشدی از کشورهای آفریقایی ملحق می‌شود که قابلیت یک ارز الکترونیکی را بررسی می‌کنند.

بانک مرکزی اسواتینی (CBE) اعلام کرد که گروه فناوری آلمانی Giesecke+Devrient (G+D) را برای مطالعه و بررسی احتمالات لیلانگنی دیجیتال (واحد پول این کشور) برای تکمیل اسکناس منصوب کرده است.

پروژه CBDC شامل مفهوم طراحی و ملاحظات دیگری مانند حاکمیت، قابلیت دسترسی، قابلیت همکاری، امنیت و قابلیت برنامه ریزی ارز دیجیتال بالقوه خواهد بود. انتظار می رود که مشاوران به CBE کمک کنند تا تصمیمی آگاهانه در مورد پذیرش یا عدم پذیرش ارز الکترونیکی و بهترین راه ها برای اجرای آن اتخاذ کند.

این پروژه پس از تکمیل مرحله اول یک مطالعه تشخیصی CBDC در سال 2020 توسط CBE انجام می شود که “قوی ترین و مستقیم ترین فرصت را برای پذیرش ارز دیجیتال در Eswatini ارائه کرد.”

“بانک مرکزی اسواتینی خوشحال است که G+D را به عنوان مشاور فنی برای همراهی ما در سفر ما در حین بررسی و تدوین ملاحظات سیاست اساسی و موارد استفاده از CBDC محلی سازی شده، همراهی کند. ما مطمئن هستیم که تخصص تکنولوژیکی G+D و حضور قوی منطقه‌ای آن‌ها در قاره ما به ما امکان می‌دهد تا تمام مزایای ممکن دیجیتال Lilangeni را درک کرده و اطمینان حاصل کنیم که برای صدور CBDC در آینده کاملاً آماده هستیم.” فیل منیسی.

G+D اخیراً به غنا کمک کرد تا یک CBDC خرده‌فروشی را راه‌اندازی کند و پس از نیجریه دومین کشوری باشد که چنین آزمایشی را انجام می‌دهد. eNaira نیجریه در اکتبر سال گذشته معرفی شد و تا آگوست 2022، 4 میلیارد ₦ (9.2 میلیون دلار) تراکنش استفاده شده بود. کنیا، نامیبیا، تانزانیا، اوگاندا و زامبیا از دیگر کشورهای آفریقایی هستند که به دنبال ارزهای دیجیتال برای بهبود دسترسی خود به خدمات مالی، کاهش هزینه، قابلیت همکاری و بهبود پرداخت‌های فرامرزی هستند.

CBDCها، بر خلاف ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتریوم، توسط بانک های مرکزی توسعه یافته و به ارزهای فیات کشورها گره خورده اند.