منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بالا و پایین های سه ماهه سوم داده های سرمایه گذاری خطرپذیر در بنیانگذاران زن استارتاپ • TechCrunch

بالا و پایین های سه ماهه سوم داده های سرمایه گذاری خطرپذیر در بنیانگذاران زن استارتاپ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بالا و پایین های سه ماهه سوم داده های سرمایه گذاری خطرپذیر در بنیانگذاران زن استارتاپ • TechCrunch

شاید جای تعجب نباشد که جدید باشد داده‌های PitchBook نشان می‌دهد که شرکت‌های آمریکایی با همه بنیان‌گذاران زن در سال جاری نسبت به سال گذشته سرمایه کمتری را در میان مشکلات اقتصادی فعلی افزایش می‌دهند.

در سال گذشته، زنان حدود 2.4 درصد از کل سرمایه مخاطره‌آمیز تخصیص یافته را افزایش دادند، این رقم در سه ماهه سوم امسال به 1.9 درصد افزایش یافت. وقتی نژاد را در نظر بگیریم این عدد حتی کمتر و حتی بدتر می شود. بر اساس گزارش Crunchbase، زمانی که مجموع تیم‌های تمام زنان در سال گذشته 2.4 درصد بود، زنان سیاه‌پوست و اسپانیایی‌تبار هر کدام حدود 0.05 درصد معلق بودند، در حالی که بومیان آمریکایی تقریباً 0.004 درصد از سرمایه شناخته شده در ایالات متحده را به دست آوردند.

ما مدت‌ها نگران این بودیم که با کند شدن بازار سرمایه‌گذاری، حاشیه‌نشین‌ترین گروه‌ها کنار گذاشته شوند، زیرا سرمایه‌گذاران به سمت شبکه‌ها و معاملات قدیمی عقب‌نشینی می‌کنند که از طرف بنیان‌گذارانی که از اعتماد به آنها دریغ نمی‌کنند برایشان آشنا هستند. خط مستقیم بین دارندگان و نداشته ها همیشه مشخص بوده است، اما خبرهای خوبی در پیش است.

سرمایه سالانه سرمایه گذاری شده در شرکت هایی که به طور کامل توسط زنان در ایالات متحده تأسیس شده اند، اندکی بیشتر از تمام سال 2020 است. (سال گذشته یک سال رکورد بود و با توجه به شرایط فعلی بازار، شوکه کننده نیست که اعداد امروز هیچ چیز در این زمینه نیست. مقایسه). تیم‌های کاملاً زن در سال جاری از طریق ۷۴۲ معامله، ۳.۶ میلیارد دلار (از مجموع ۱۹۴.۹ میلیارد دلار آمریکا) جمع‌آوری کرده‌اند. در تمام سال 2020، تیم‌های کاملاً زن از طریق 771 معامله، 3.3 میلیارد دلار (از 168.7 میلیارد دلار) جمع‌آوری کردند. واضح است که سال 2021 دور از انتظار بود: تیم‌های تمام زنان از طریق 1132 معامله، 8 میلیارد دلار جمع‌آوری کردند.

هیچ توجیه منطقی وجود ندارد که چرا بنیانگذاران زن باید بیش از هر دسته دیگری از بنیانگذاران تحت تأثیر قرار گیرند، چه در بازار نزولی و چه در بازار گاوی.» بره پیپا از پایتخت شیرین

توجه به تفاوت بین تعداد معاملات و مقدار پول جمع‌آوری شده در زمانی که تیم‌های مؤسس دارای جنسیت مختلط هستند و نه فقط زن، شگفت‌آور است. در مقایسه با 3.6 میلیارد دلار معاملات انجام شده توسط تیم های تماماً زن در سال جاری، تیم هایی با حداقل یک مؤسس مرد، 32.4 میلیارد دلار در 2811 معامله جمع آوری کردند. تاکنون، تیم‌های مختلط نیز توانسته‌اند همان درصد سرمایه‌ای را که در سال گذشته جمع‌آوری کرده‌اند، حدود 17 درصد تضمین کنند.