منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بازار کالاهای دست ساز کره ای Backpackr برای گسترش به آسیای جنوب شرقی آماده می شود • TechCrunch

بازار کالاهای دست ساز کره ای Backpackr برای گسترش به آسیای جنوب شرقی آماده می شود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بازار کالاهای دست ساز کره ای Backpackr برای گسترش به آسیای جنوب شرقی آماده می شود • TechCrunch

بازار کالاهای دست ساز کره ای Backpackr برای گسترش به آسیای جنوب شرقی آماده می شود • TechCrunch

حدود یک دهه پیش، دونگوان کیم به پسر عموی خود، سفالگر، کمک کرد تا برای فروش سرامیک‌هایش به دنبال کانال‌های فروش مانند بازارهای کثیف بگردد. اما پیدا کردن یک پلتفرم مناسب برای آنها مشکل بود، بنابراین پس از حدود یک سال، کیم تصمیم گرفت که خودش یک بازار کالاهای دست ساز در کره جنوبی به نام Backpackr راه اندازی کند.

امروز، Backpackr که بازاری برای محصولات دست ساز به نام idus اداره می کند، 16 میلیون دلار (20 میلیارد وون) بودجه سری C خود را افزایش داد، دو سال و نیم پس از آن که اولین سری C آن 24 میلیون دلار (حدود 30 میلیارد وون) بود.

به گفته منابع آگاه، ارزش این استارتاپ در حال حاضر تقریباً 240.1 میلیون دلار پس از پول نقد است. Backpackr گفت که از زمان تأسیس در سال 2012 در مجموع 56.8 میلیون دلار جمع آوری کرده است، اما از افشای ارزش آن خودداری کرد. سرمایه گذار بازگشتی Altos Ventures در کنار Stone Bridge و سرمایه گذاران جدید Axiom Asia و توسعه را هدایت می کند. دانشگاه واندربیلت

کیم گفت، پایتخت جدید به Backpackr کمک می کند تا در سه ماهه دوم سال جاری با جاه طلبی تبدیل شدن به Etsy آسیا به جنوب شرق آسیا از جمله سنگاپور، هنگ کنگ، تایوان، اندونزی، تایلند، ویتنام، مالزی و فیلیپین وارد شود. مصاحبه با TechCrunch Backpackr همچنین قصد دارد از درآمد حاصله برای سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه برای بهبود سیستم جستجو و توصیه مبتنی بر هوش مصنوعی و همچنین استخدام کارمندان اضافی استفاده کند.

این استارت آپ قصد دارد محصولات ساخت کره جنوبی را به خارج از کشور بفروشد و محصولات دست ساز تولید شده در جنوب شرقی آسیا را از طریق پلتفرم خود به کره جنوبی برساند. به گفته کیم، کشورهای دیگری مانند ژاپن و ایالات متحده در رادار او برای مقاصد زیر هستند. Backpackr باید با دیگر بازارهای دست ساز در آسیا مانند Minne and Creema مستقر در ژاپن، Pinkoi مستقر در تایوان و Carousell مستقر در سنگاپور رقابت کند. انتظار می رود اندازه بازار محصولات دست ساز در آسیا افزایش یابد 307.8 میلیارد دلار در سال 2027از 149 میلیارد دلار در سال 2021.

این شرکت نه تنها idus را به عنوان تجارت اصلی خود دارد، بلکه یک پلتفرم تامین مالی جمعی به نام را نیز راه اندازی می کند چمدان که در سال 2020 به دست آورد. Backpackr همچنین یک سرویس اشتراکی مشابه Patreon را برای سازندگان به نام Steadio راه اندازی کرد تا به آن متصل شوند. هنرمندان با طرفدارانشانکیم گفت. کیم خاطرنشان کرد که مدل Backpackr این است که یک پلتفرم خدمات یک مرحله ای را برای سازندگان آن هدف قرار دهد، که متمایز کننده اصلی این شرکت است.

“ما می خواهیم آن را به یک پلت فرم یک مرحله ای برای خلاقان تبدیل کنیم و به کاربران خود (خلاقان) اجازه دهیم تا بوتیک های آنلاین خود را برای فروش صنایع دستی خود، از جمله صنایع دستی و همه چیزهای خانگی مانند نانوایی، صابون، شمع، جواهرات، عطرها، کیف، مبلمان باز کنند. کیم به TechCrunch گفت، دکور خانه و هنر، به آنها کمک می کند تا برای محصولات خود سرمایه جمع کنند و سازندگان را با طرفداران ارتباط دهند تا کلاس های آنلاین یا آفلاین ارائه دهند.

Backpackr که تا نوامبر سال گذشته حدود 60000 سازنده داشت، گفت که حجم ناخالص کالای آن در نوامبر از 804 میلیون دلار فراتر رفت و در نیمه دوم سال گذشته کاهش یافت، اگرچه هنوز برای سال مالی 2022 ضرر داشته است. کیم گفت که انتظار دارد امسال سود ایجاد کند.