منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • این چیزی است که در جلسه ایلان ماسک با رهبران حقوق مدنی اتفاق افتاد • TechCrunch

این چیزی است که در جلسه ایلان ماسک با رهبران حقوق مدنی اتفاق افتاد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
این چیزی است که در جلسه ایلان ماسک با رهبران حقوق مدنی اتفاق افتاد • TechCrunch

ایلان ماسک، «احمق» جدید، پس از ملاقات با گروهی از رهبران حقوق مدنی درباره برنامه‌هایش برای تعدیل محتوا، متعهد شد که سیاست‌های موجود در مورد یکپارچگی انتخابات را حداقل تا زمان تایید نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای هفته آینده آمریکا حفظ کند. با توجه به اظهارات رهبرانی که در این جلسه شرکت کردند، این غول گفت که تا زمانی که یک روند شفاف برای انجام این کار وجود نداشته باشد، کاربرانی که قبلاً ممنوع شده بودند را بازگرداند. ماسک همچنین متعهد شد که نمایندگان گروه‌هایی را که از خشونت ناشی از نفرت رنج می‌برند در هیئت نظارت بر محتوای پیشنهادی خود بگنجاند.

توییتر به کسی که به دلیل نقض سیاست‌های توییتر دچار ضعف شده است، اجازه بازگشت نخواهد داد [the] ماسک تا زمانی که فرآیند روشنی برای آن داشته باشیم، که حداقل چند هفته دیگر طول خواهد کشید نوشت در توییتی درباره این دیدار او مشخص نکرد که کدام کاربران واجد شرایط بازپرداخت هستند.

ماسک همیشه به وعده‌هایی که در مورد برنامه‌های تجاری‌اش داده عمل نکرده است، و این امر باعث می‌شود که نپذیرفتن برنامه‌هایش به‌عنوان واقعی‌شان دشوار باشد. اما در حال حاضر وجود دارد ادعا کرد به تنهایی تصمیمات حیاتی تعدیل محتوا را نمی گیرد. به گفته ماسک توییت هادر نشست او نمایندگانی از مطبوعات آزاد، بنیاد آسیایی آمریکایی (TAAF)، رنگ تغییر، NAACP، مرکز بوش، اتحادیه شهروندان آمریکای لاتین متحد (LULAC) و لیگ ضد افترا (ADL) حضور داشتند. TechCrunch با این گروه ها تماس گرفت تا به طور مستقل حضور آنها را تأیید کند. همه به جز مرکز بوش، LULAC و TAAF تا کنون تایید کرده اند.

«NAACP با ایلان ماسک ملاقات کرد تا نگرانی شدید خود را در مورد نفرت خطرناک و تهدید کننده زندگی و توطئه‌هایی که تحت نظارت وی در توییتر پخش می‌شود، ابراز کنیم. بر اساس یک گزارش، سخنان نفرت پراکنده در 12 ساعت اول پس از دریافت آن تقریباً 500 درصد افزایش یافته است. دریک جانسون، رئیس NAACP در بیانیه ای ایمیلی گفت: اکنون اجازه دهید این موضوع مشخص شود.

«مم های نازی، توهین های نژادی و تبلیغات راست افراطی به «میدان شهر» هیچ دموکراسی یا پلت فرم آنلاین تعلق ندارند. […] در مجاورت نزدیک، بسیار مهم است که سیاست‌های یکپارچگی انتخابات موجود توییتر حداقل تا زمانی که دوره‌های میان‌دوره تایید نشده‌اند، به قوت خود باقی بماند.

چندین رهبر حاضر در جلسه دیروز از منتقدان سرسخت ایده های ماسک برای توییتر بودند. جاناتان گرینبلات، مدیر عامل ADL، پس از اینکه ماسک روز پنجشنبه مدیریت توییتر را در دست گرفت، بیانیه ای نوشت و نگرانی این سازمان را در مورد ایمنی گروه های به حاشیه رانده شده در این پلتفرم ابراز کرد.

در بیانیه آمده است: «ما نگران این هستیم که خرید توییتر توسط آقای ماسک می‌تواند آن چیزی را که ADL بارها و بارها دیده است را تسریع بخشد: جابجایی جوامع به حاشیه رانده شده از رسانه‌های اجتماعی. مانند تلگرام، گاب، پارلر، رامبل و دیگر پلتفرم‌هایی که از مقابله با تحریک و افترا به نام آزادی بیان خودداری می‌کنند، چنین پلتفرم‌هایی به کانون رادیکالیسم و ​​نفرت تبدیل شده‌اند. این امر همواره تنوع دیدگاه‌ها در مورد این خدمات را کاهش می‌دهد و به جای گسترش گفتگوهای عمومی را محدود می‌کند.»

پس از اینکه او و معاون ADL یائل آیزنستات در تماس مجازی با ماسک شرکت کردند، گرینبلات گفت او نسبت به وعده‌های ماسک «احتیاطاً خوش‌بین» است.

مطبوعات آزاد همچنین برای پاسخ به مالکیت ماسک بر توییتر اقدام کردند. روز گذشته، مطبوعات آزاد و ده‌ها گروه جامعه مدنی دیگر نامه‌ای سرگشاده منتشر کردند که در آن از 20 تبلیغ‌کننده برتر خواستند که از ماسک بخواهند سیاست‌های تعدیل محتوای موجود در شبکه را رعایت کند.

جسیکا ج. گونزالس، مدیر اجرایی مطبوعات آزاد در بیانیه ای. همانطور که گزارش مطبوعات آزاد منتشر شده در هفته گذشته نشان می دهد، نفرت، سوء استفاده و تئوری های توطئه در توییتر بیداد می کند. کارهای بیشتری برای تبدیل توییتر به مکانی برای گفتگوی قوی و سالم وجود دارد.»

ماسک قبلاً گفته بود که می‌خواهد یک هیئت نظارت محتوا ایجاد کند تا در مورد موضوعاتی مانند ممنوعیت حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا بحث و گفتگو کند، که ماسک گفت که او آن را یک اشتباه می‌داند. توییتر در روزهای پس از شورش در ساختمان کنگره آمریکا، حساب کاربری ترامپ را برای همیشه ممنوع کرد، زیرا توییت‌های او ناقض سیاست توییتر در مورد تمجید از خشونت بود.

اگرچه ماسک ادعا می‌کند که تا زمانی که فرآیند مشخصی ایجاد نشود، هیچ کاربر ممنوعه‌ای را مجدداً پلتفرم نمی‌کند، اما کاربران نگران این هستند که چگونه این برنامه‌ها بر گروه‌های آسیب‌پذیر مانند جامعه LGBTQ تأثیر می‌گذارد. هفته گذشته، ماسک به توئیت دختر جوردن پیترسون، نویسنده دانشگاهی و خودیاری، که به دلیل نام بردن الیوت پیج از بازیگر ترنس و جراح پیج به عنوان “دکتر جنایی” از این پلتفرم تعلیق شد، پاسخ داد.

وقتی او از او پرسید که آیا پدرش را به پلتفرم باز می گرداند، او پاسخ داد: “هرکسی که به دلایل بی اهمیت و مشکوک حذف شود، از زندان توییتر آزاد خواهد شد.” حتی سناتور تد کروز (R-TX) نیز چنین کرده است. توییت کرد در اسپیس ایکس و مدیرعامل تسلا برای لغو ممنوعیت پیترسون.

اگرچه ماسک به این رهبران حقوق مدنی قول داد که هیئت تعدیل محتوای او شامل اعضای گروه‌هایی باشد که با خشونت ناشی از نفرت مواجه هستند، این ادعا با پلتفرم اخیر ماسک در تئوری‌های توطئه ضد دگرباشان جنسی در تضاد است. تاریخچه توییتر خود ماسک نیز سابقه ای مطمئن ایجاد نمی کند.

در ماه آوریل، او یک الگوی رفتاری منتشر کرد که در آن رئیس سیاست و اعتماد توییتر، ویجایا گید (که او بلافاصله پس از تضمین تصاحب او را اخراج کرد) به تمسخر گرفت. این پست که او را به دلیل تعصبات چپ مورد انتقاد قرار می داد، موجی از توئیت های توهین آمیز و نژادپرستانه را به سمت مدیران اجرایی برانگیخت. در اوایل این ماه، ماسک همچنین به گرمی از Ye (کانیه وست سابق) در توییتر پس از تعلیق او توسط اینستاگرام به دلیل ارسال پیام‌های ضدیهودی استقبال کرد. اما دوازده ساعت بعد، Ye نیز از توییتر تعلیق شد – او به جنجال یهودی ستیز خود در پلت فرمی که اکنون متعلق به ماسک است ادامه داده بود و تهدید کرده بود که “در انتظار اعدام است. [sic] con 3 برای قوم یهود.

طی هفته گذشته، فید توییتر ماسک اطلاعاتی را در زمان واقعی درباره توسعه برنامه‌های او برای آینده توییتر ارائه کرده است. و ما قبلاً دیده‌ایم که او در مورد برخی از پیشنهاداتش تزلزل و عقب‌نشینی کرده است.

پس از واکنش شدید نسبت به شایعات مبنی بر اینکه ماسک برای تأیید صحت هر کاربر 20 دلار در ماه دریافت می کند، او توافق شده به طور علنی با نویسنده استفن کینگ، که تنفر خود را از این ایده توییت کرد.

حتی این تغییرات در اشتراک‌های آبی توییتر – چیزی که به ظاهر خارج از چتر اعتماد و ایمنی است – پیامدهایی برای تعدیل محتوا دارد. علیرغم روزهایی که توییت های بیهوده ای وجود داشت با توجه به نظر می‌رسد ماسک هنوز متوجه نشده است که «سیستم اربابان و دهقانان فعلی توییتر که نشان می‌دهد چه کسی تیک آبی دارد یا ندارد». همچنین به نظر نمی‌رسد او درک کند که برنامه‌اش برای وادار کردن مردم به پرداخت 8 دلار در ماه برای اولویت در پاسخ‌ها، در واقع مغایر با دیدگاه او در مورد «میدان عمومی شهر» است، زیرا کسانی که به او پول می‌دهند از نظر الگوریتمی نسبت به کسانی که این کار را نمی‌کنند اولویت خواهند داشت. .

در نهایت، اثربخشی بلندمدت دیدار ماسک با رهبران حقوق مدنی (و هر ادعایی که او در مورد توییتر مطرح می کند) تنها تا زمانی ادامه خواهد داشت که او به قول خود عمل کند.

گونزالس در بیانیه خود گفت: “البته، اعمال بلندتر از کلمات صحبت می کنند.” ماسک را به دقت ارزیابی خواهیم کرد و ارزیابی خواهیم کرد که آیا او به وعده هایش عمل می کند یا خیر.