منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اینستاگرام به زودی به سازندگان منتخب اجازه می‌دهد تا NFT‌ها را مستقیماً در برنامه خود بسازند و بفروشند • TechCrunch

اینستاگرام به زودی به سازندگان منتخب اجازه می‌دهد تا NFT‌ها را مستقیماً در برنامه خود بسازند و بفروشند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اینستاگرام به زودی به سازندگان منتخب اجازه می‌دهد تا NFT‌ها را مستقیماً در برنامه خود بسازند و بفروشند • TechCrunch

اینستاگرام به زودی به سازندگان منتخب اجازه می‌دهد تا NFT‌ها را مستقیماً در برنامه خود بسازند و بفروشند • TechCrunch

متا امروز اعلام کرد که تعدادی به روز رسانی جدید را برای سازندگان در اینستاگرام و فیس بوک منتشر می کند. مهم‌تر از همه، این شرکت فاش کرد که سازندگان اینستاگرام به زودی می‌توانند NFT‌های خود را ایجاد کنند و آنها را مستقیماً به طرفداران چه در اینستاگرام و چه در خارج از اینستاگرام بفروشند. با این به‌روزرسانی، سازندگان به مجموعه‌ای از ابزارها دسترسی خواهند داشت که به آنها در ایجاد، نمایش و فروش NFT کمک می‌کند. Polygon اولین شریکی است که متا برای این ویژگی انتخاب کرده است.

افراد در اینستاگرام می توانند NFT ها را مستقیماً در برنامه خریداری کنند. متا می گوید که این فرآیند از طریق خریدهای سنتی درون برنامه ای در iOS و اندروید انجام خواهد شد. و تا کنون، اینستاگرام درآمد سازندگان را کاهش نداده است. متا در حال آزمایش این ویژگی جدید با گروه کوچکی از سازندگان در ایالات متحده است و قصد دارد در آینده آن را به کشورهای بیشتری گسترش دهد.

اینستاگرام همچنین در حال اضافه کردن پشتیبانی از بلاک چین و کیف پول فانتوم است و به بلاک چین ها و کیف پول هایی که قبلاً پشتیبانی می کند می پیوندد، از جمله Rainbow، MetaMask، Trust Wallet، Coinbase Wallet، Dapper Wallet، Ethereum، Polygon و Flow. علاوه بر این، اطلاعات مربوط به مجموعه‌های انتخابی که ابرداده‌ها توسط OpenSea غنی شده‌اند، مانند نام مجموعه و توضیحات، اکنون در اینستاگرام در دسترس خواهند بود.

اینستاگرام علاوه بر به‌روزرسانی‌های NFT، دسترسی به اشتراک را برای همه سازندگان واجد شرایط در ایالات متحده نیز گسترش می‌دهد. این شبکه اجتماعی آزمایش اشتراک ها را در ژانویه با گروه کوچکی از سازندگان آغاز کرد. این ویژگی به سازندگان اجازه می دهد تا به دنبال کنندگان خود دسترسی پولی به ویدیوها و استوری های لایو انحصاری اینستاگرام را ارائه دهند. مشترکین همچنین یک نشان ویژه دریافت می کنند که به آنها کمک می کند در بخش نظرات و صندوق ورودی سازندگان برجسته شوند.

متا همچنین اعلام کرد که فیس بوک در حال گسترش دسترسی به Stars است و به سازندگان اجازه می دهد مستقیماً از دنبال کنندگان در Reels، Live و Video on Demand کسب درآمد کنند. فیس بوک همچنین شروع به آزمایش انتخاب خودکار برای سازندگان خواهد کرد، به این معنی که امکان ارسال ستاره ها به طور خودکار در محتوای آنها ظاهر می شود. فیس بوک همچنین ستاره هایی را به محتوای غیر ویدئویی مانند عکس ها و پست های متنی اضافه می کند.

برای سازندگانی که قبلاً از Stars استفاده می‌کنند، فیس‌بوک Stars Party را معرفی می‌کند. متا می‌گوید استارز پارتی چالشی در جامعه ستاره‌ها است که اگر سازنده به هدف خود برسد، با یک جشن به پایان می‌رسد.

این شبکه اجتماعی همچنین به سازندگان فیس بوک ابزارهای بیشتری برای تعامل با افرادی که ستاره ارسال می کنند، می دهد. برای مثال، سازندگان می‌توانند فیلتری را در Comment Manager اضافه کنند که تمام نظرات یک خالق ستاره‌دار را در یک مکان نشان می‌دهد و به سازندگان این امکان را می‌دهد که به چندین نظر به طور همزمان پاسخ دهند.

متا همچنین اعلام کرد که هدایایی را به اینستاگرام معرفی می کند که با حلقه ها شروع می شود تا به سازندگان راه جدیدی برای کسب درآمد از طرفداران خود ارائه دهد. این ویژگی جدید به طرفداران این امکان را می دهد تا با خرید ستاره های اینستاگرام، هدایایی را به حلقه ها ارسال کنند. متا ابتدا این ویژگی را با گروه کوچکی از سازندگان در ایالات متحده آزمایش می کند و قصد دارد به زودی آن را برای سازندگان بیشتری گسترش دهد.

علاوه بر این، متا در حال گسترش تنظیمات پروفایل پرو فیسبوک خود به همه سازندگان است. حالت حرفه ای برای استفاده سازندگانی طراحی شده است که می خواهند از دنبال کنندگان خود در شبکه اجتماعی کسب درآمد کنند. فیس بوک آزمایش حالت Pro را با سازندگان منتخب در دسامبر 2021 آغاز کرد و اکنون آن را در پلتفرم خود به همه ارائه می دهد.

تغییرات جدید در زمانی اتفاق می‌افتد که متا در حال سرمایه‌گذاری روی پایگاه کاربران سازنده خود است، زیرا پتانسیل جریان درآمد جدیدی را که از چیزهایی مانند اشتراک محتواسازان ناشی می‌شود، می‌بیند.

اینستاگرام با این آپدیت‌های جدید در تلاش است تا پلتفرم خود را در برابر خطر رقابت، یعنی TikTok که تعداد زیادی از سازندگان را به خود جذب کرده، تقویت کند. و همانطور که متا به ساخت فراجهان ادامه می دهد، به حمایت سازندگان نیاز خواهد داشت، بنابراین جای تعجب نیست که به دنبال گسترش پیشنهادات سازنده خود باشد.