منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اینستاگرام برنامه تأیید سن مبتنی بر هوش مصنوعی را به هند و برزیل گسترش می‌دهد • TechCrunch

اینستاگرام برنامه تأیید سن مبتنی بر هوش مصنوعی را به هند و برزیل گسترش می‌دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اینستاگرام برنامه تأیید سن مبتنی بر هوش مصنوعی را به هند و برزیل گسترش می‌دهد • TechCrunch

اینستاگرام که با بررسی دقیق حامیان ایمنی روبرو بود، اوایل سال جاری آزمایش برنامه ای را در ایالات متحده برای تأیید سن کاربرانی که ادعا می کنند 18 سال یا بیشتر هستند، آغاز کرد. از تکنیک هایی از جمله احراز هویت با اجرای سلفی های ویدیویی از طریق یک سیستم هوش مصنوعی استفاده می کند. سرویس متعلق به متا اکنون آماده است تا این برنامه را در دو بازار کلیدی خارج از کشور اجرا کند: هند و برزیل.

این کشورها مجموعاً حدود 400 میلیون کاربر فعال ماهانه در اینستاگرام دارند، بر اساس پلتفرم اطلاعات بازار Sensor Tower، داده‌هایی که یکی از مدیران صنعت در مورد آن با TechCrunch به اشتراک گذاشته است. این شبکه اجتماعی در یک پست وبلاگ به روز شده اعلام کرد که قصد دارد تا قبل از پایان سال این برنامه تأیید سن را در بریتانیا و اتحادیه اروپا اجرا کند.

این برنامه به کاربران این امکان را می دهد که ویدیویی از خود آپلود کنند که اینستاگرام از طریق یک سیستم هوش مصنوعی اجرا می کند تا مشخص کند که آیا واقعاً 18 سال دارند یا بیشتر. برای این گزینه، اینستاگرام با استارتاپ هویتی Yoti مستقر در بریتانیا همکاری کرده است. پس از اینکه کاربران با پیروی از دستورالعمل‌های روی صفحه، گرفتن سلفی ویدیویی را به پایان رساندند، متا آن را با Yoti به اشتراک می‌گذارد تا توسط هوش مصنوعی آموزش‌دیده‌اش تأیید شود. هر دو شرکت می گویند پس از آن داده ها را حذف می کنند.

اینستاگرام برنامه تأیید سن مبتنی بر هوش مصنوعی را به هند و برزیل گسترش می‌دهد • TechCrunch

اعتبار تصویر: اینستاگرام

همچنین کاربران می توانند با ارائه شناسه سن خود را تایید کنند. اینستاگرام لیستی از اسنادی را دارد که برای تایید می پذیرد.

این غول اجتماعی همچنین گفت که Social Vouching را به عنوان یک گزینه تأیید سن حذف می کند. کوپن اجتماعی، یکی از روش‌های آزمایشی اینستاگرام برای تأیید سن به عنوان بخشی از برنامه جدید، به کاربر این امکان را می‌دهد تا از کل دنبال‌کنندگان خود که 18 سال یا بالاتر هستند بخواهد سن را تضمین کنند. اگرچه دلیل آن فاش نشد، اما به احتمال زیاد برخی از کاربران با درخواست از فالوورهای 18 ساله یا بالاتر خود که در مورد آنها دروغ بگویند، سیستم را مسخره کرده اند.

این راه‌اندازی در حالی صورت می‌گیرد که حامیان ایمنی اینستاگرام را به خاطر اینکه به کودکان زیر ۱۳ سال اجازه می‌دهد از این پلتفرم استفاده کنند و به اندازه کافی برای جلوگیری از تماشای محتوای مضر توسط نوجوانان انجام نمی‌دهد، انتقاد می‌کنند. به نوبه خود، سال گذشته اینستاگرام همه را ملزم کرد که تاریخ تولد خود را وارد کنند، اما تکیه بر این عامل به تنهایی دشوار است، زیرا کاربران به راحتی می توانند اطلاعات نادرست ارائه دهند. نکته قابل توجه این است که توییتر در حال ارائه قابلیتی است که کاربران را ملزم می کند تاریخ تولد خود را برای مشاهده محتوای حساس وارد کنند.

اینستاگرام می‌گوید از داده‌های سنی برای محدود کردن تجربیات خاص برای نوجوانان استفاده می‌کند: به‌طور پیش‌فرض حساب‌های کاربران زیر ۱۶ سال را خصوصی می‌کند، پیام‌های DM بزرگسالان ناشناس را مسدود می‌کند و تبلیغ‌کنندگان را از نمایش تبلیغات هدفمند بر اساس علایق و فعالیت‌های نوجوانان منع می‌کند.

قانون‌گذاران در سراسر جهان همچنین در حال بررسی قوانینی هستند که پلتفرم‌ها را مجبور به تأیید سن مؤثر می‌کنند. لایحه ایمنی آنلاین بریتانیا و قانون طراحی مناسب برای سن کالیفرنیا به دنبال محدود کردن محتوایی است که کاربران زیر 18 سال می توانند به آن دسترسی داشته باشند. بررسی دقیق آنها تا حدودی پس از شهادت یک افشاگر در سال گذشته به چالش کشیده شد و فاش کرد که فیس بوک سود را بر رفاه کاربران، به ویژه نوجوانان، در اولویت قرار داده است.