منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایلان ماسک می‌گوید توییتر قبل از تصمیم‌گیری درباره ترامپ «هیئت نظارت محتوا» تشکیل می‌دهد • TechCrunch

ایلان ماسک می‌گوید توییتر قبل از تصمیم‌گیری درباره ترامپ «هیئت نظارت محتوا» تشکیل می‌دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایلان ماسک می‌گوید توییتر قبل از تصمیم‌گیری درباره ترامپ «هیئت نظارت محتوا» تشکیل می‌دهد • TechCrunch

ایلان ماسک تنها مدت کوتاهی است که کنترل توییتر را در دست دارد، اما در حال حاضر پیشرفت‌های بزرگی را انجام داده است. ماسک در روز اول تعدادی از مدیران کلیدی، از جمله پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر را اخراج کرد، اما در توییتی جدید گفت که در تصمیم گیری در مورد تعدیل محتوا، کندتر حرکت خواهد کرد.

ماسک از زمان تصدی توییتر چیز زیادی نگفته است، اما ظاهراً او قصد دارد نوعی نهاد مشاوره سیاستگذاری را برای نظارت بر تصمیمات تعدیل محتوا تشکیل دهد. ماسک گفت که این گروه «چشم‌اندازهای گوناگون» را منعکس خواهد کرد، هرچند که ما مطمئناً باید منتظر بمانیم و ببینیم.

نکته مهم این است که ماسک می‌گوید که تصمیمات مهمی نمی‌گیرد یا حساب‌ها را بازیابی نمی‌کند – به عنوان مثال. بازگرداندن رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ – قبل از ایجاد شورا. از آنجایی که ماسک ممکن است ظرف چند ساعت اتفاق بیفتد، یا ممکن است اصلاً اتفاق نیفتد، گفتن آن سخت است.

روز پنجشنبه، ماسک همچنین ویجایا گید، یکی از مقامات ارشد سیاستگذاری این شرکت را که به مدت بیش از 11 سال به آن کمک کرد تا مسائل پیچیده حقوقی و اعتدالی را بررسی کند، اخراج کرد. خلاص شدن از شر گده نشانگر آغاز عصر جدیدی با تصمیم گیری های متفاوت، خوب یا بد بود.

این توییت احتمالاً برای تبلیغ‌کنندگان ترسو که نگران این هستند که ماسک بلافاصله پلتفرم را به یک آشفتگی فراگیر از آزار، نفرت و اطلاعات نادرست تبدیل کند، مفید است. در حالی که توییتر احتمالاً قبلاً این توصیف را با سطوح اعتدال موجود مطابقت می‌دهد، تبلیغ‌کنندگان در حال مشاهده هرگونه تغییر عمده در نوع محتوای مجاز در پلتفرم و تأثیر منفی آن بر برندهایشان هستند.

ماسک ممکن است فکر کند این یک ایده اصلی است، اما توییتر در حال حاضر با یک هیئت اعتماد و ایمنی مشورت می کند تا تصمیمات مربوط به محصول و سیاست خود را توصیه کند. این شورا – که اکنون شورا نامیده می شود – در ابتدا متشکل از 40 سازمان و متخصص بود که به آن در زمینه های سیاسی دشوار مشاوره می دادند. این گروه بیشتر وظیفه مشاوره ای را ایفا می کرد و برخلاف هیئت نظارت متا، قرار نبود تصمیمات الزام آور اتخاذ کند.

اولین بار در سال 2016 اعلام شد، توییتر این سازمان را در سال 2020 گسترش داد تا گروه هایی را که به موضوعات خاص خاص، از جمله ایمنی و قلدری آنلاین، حقوق دیجیتال، بهره کشی جنسی از کودکان و پیشگیری از خودکشی اختصاص داده شده اند، تشکیل دهد. توییتر در آن زمان نوشت: «بسیاری از کارهایی که در حال حاضر انجام می‌دهیم، مانند جلسات مداوم با سازمان‌های غیردولتی، فعالان و سایر سازمان‌ها، همیشه بخشی از روند ما است، اما ما به اندازه کافی برای به اشتراک گذاشتن آن در خارج از کشور انجام نداده‌ایم. .

این امکان وجود دارد که ماسک در مورد تصمیمات مربوط به تعدیل محتوا چیزی شبیه به هیئت نظارت را در ذهن داشته باشد، اما همه چیز از افرادی که در نهایت بخشی از یک هیئت مدیره فرضی هستند تا ماهیت تأثیر گروه احتمالاً بحث برانگیز است.

درباره خرید توییتر توسط ایلان ماسک در TechCrunch بیشتر بخوانید