منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایلان ماسک زمان اخراج کارکنان توییتر را رد کرد تا بر غرامت پایان سال تأثیر بگذارد • TechCrunch

ایلان ماسک زمان اخراج کارکنان توییتر را رد کرد تا بر غرامت پایان سال تأثیر بگذارد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایلان ماسک زمان اخراج کارکنان توییتر را رد کرد تا بر غرامت پایان سال تأثیر بگذارد • TechCrunch

ایلان ماسک زمان اخراج کارکنان توییتر را رد کرد تا بر غرامت پایان سال تأثیر بگذارد • TechCrunch

ایلان ماسک، رئیس توییت، ادعاهای گزارش نیویورک تایمز در آخر هفته مبنی بر اینکه قصد دارد کارمندان خود را قبل از سه‌شنبه، 1 نوامبر اخراج کند، رد کرد و بدین ترتیب کارکنان را از دریافت کمک هزینه سهام به عنوان بخشی از غرامت محروم کرد.

ماسک در پاسخ به توییتی از سوی اریک اومانسکی، معاون سردبیر ProPublica، که گفته بود ماسک “مطمئن می شود که افراد در توییتر را قبل از شروع برخی از غرامت پایان سال آنها در روز سه شنبه اخراج کند”، ماسک گفت: “این نادرست است.” او هیچ توضیحی در مورد اینکه دقیقا چه چیزی نادرست است ارائه نکرد.

توییت Umansky شامل یک اسکرین شات از یک بخش برجسته از داستان NYT بود، که همچنین خاطرنشان کرد که کمک های بلاعوض سهم قابل توجهی از حقوق یک کارمند را تشکیل می دهد و با اخراج کارگران قبل از آن تاریخ، ماسک می تواند از پرداخت کمک های مالی خودداری کند.

ماسک به درخواست TechCrunch برای توضیح در مورد اینکه آیا اخراج‌ها بر غرامت سهام تأثیر می‌گذارد پاسخی نداد. او ممکن است به خوبی کل مقاله NYT مبنی بر اینکه ماسک دستور کاهش مشاغل در سراسر شرکت را داده است، با استناد به “چهار نفر با اطلاع از موضوع” رد کند. اما با توجه به اخراج هایی که در حال حاضر در حال انجام است، بعید به نظر می رسد.

گزارش‌های قبلی می‌گفت که ماسک 75 درصد از کارکنان توییتر را اخراج می‌کند، اما هفته گذشته وقتی مدیرعامل توییتر از دفتر مرکزی توییتر بازدید کرد، گفت که این اعداد نادرست است. با این حال، گزارش‌هایی مبنی بر اخراج‌های مختلف در این شرکت رسانه‌های اجتماعی، از جمله مدیران ارشد توییتر مانند پاراگ آگراوال، مدیر ارشد اجرایی، ند سگال، مشاور عمومی شان ادجت، و رئیس سیاست‌های حقوقی، اعتماد و ایمنی ویجایا گید در حال ظهور است.

قرارداد 44 میلیارد دلاری ماسک برای خرید توییتر اواخر پنجشنبه هفته گذشته بسته شد. بورس نیویورک معاملات سهام توییتر را در صبح جمعه متوقف کرد، جایی که آنها از سال 2013 در فهرست قرار گرفتند. توییتر رسماً در 8 نوامبر حذف می شود.

سهامداران فعلی 54.20 دلار به ازای هر سهم، قیمت خرید ماسک، دریافت خواهند کرد. مشخص نیست که وضعیت خصوصی توییتر چگونه بر کارمندان فعلی با کمک هزینه سهام تأثیر می گذارد.