منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایلان ماسک رسماً مالک توییتر • TechCrunch است

ایلان ماسک رسماً مالک توییتر • TechCrunch است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایلان ماسک رسماً مالک توییتر • TechCrunch است

این بار واقعی است. ایلان ماسک پس از ماه‌ها درام دادگاه، میم‌های بد و ضرب وشتم برای شرمسار کردن رام کام مورد علاقه‌تان، خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر را به پایان رساند. تعدادی از رسانه‌ها گزارش دادند که ماسک پنج‌شنبه شب قرارداد را بسته و تعدادی از مدیران ارشد – از جمله مدیرعامل پاراگ آگراوال – را در این فرآیند برکنار کرد.

راه خصوصی کردن توییتر مسیر دشواری بود. ماسک برای اولین بار در اوایل آوریل با ایده مالکیت توییتر شروع به معاشقه کرد، زمانی که 9.2 درصد از شرکت را به مبلغ 3 میلیارد دلار خرید. اما او به همین جا بسنده نکرد. کمتر از ده روز بعد، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس اعلام کرد که قصد دارد توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار بخرد. توییتر پذیرفت، اما ماسک به زودی آرام شد و تمام تلاش خود را کرد تا از توافق خارج شود و طرفین را به دادگاه دلاور کشاند. ماسک پس از یک کشف شرم آور پیش از محاکمه و مواجه شدن با نزدیک شدن به تاریخ سپرده گذاری، اعلام کرد که به هر حال ادامه خواهد داد.

مشخص نیست که چرا ماسک از این کار عقب نشینی کرد و با خرید توییتر موافقت کرد. این احتمال وجود دارد که ماسک و تیم حقوقی‌اش برگ‌های چای را در محاکمه آتی خود که در ابتدا قرار بود در 17 اکتبر آغاز شود، بخوانند. توییتر در تابستان از ماسک شکایت کرد تا مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس را مجبور به انجام این معامله کند. در پاسخ، ماسک یک ادعای متقابل علیه توییتر ارائه کرد و ادعاهای بی‌پایه‌ای داشت مبنی بر اینکه این شرکت او را در مورد تعداد حساب‌های خودکار در این پلتفرم گمراه کرده است – عددی که برای تبلیغ‌کنندگان و برندهایی که می‌خواهند چشم انسان به تبلیغات پولی خود نگاه کنند بسیار مهم است.

با تشدید دعوای حقوقی بین ماسک و توییتر، قاضی دادگاه سلطنتی دلاور، کاتلین مک کورمیک، به صراحت اعلام کرد که او اینجا نیست تا به رفتارهای نامنظم ماسک لبخند بزند. در اوایل اکتبر، زمانی که ماسک دوباره اعلام کرد که در صورت انصراف از شکایت معلق، توییتر را خریداری خواهد کرد، قاضی مک کورمیک تنها در صورتی موافقت کرد که ماسک بتواند معامله را تا جمعه، 28 اکتبر ببندد. اگر او ضرب الاجل را از دست می داد، همه ما منتظر یک تاریخ آزمایشی جدید ماسک / توییتر بودیم که برای نوامبر تعیین شده است.

در این روز، اولین روزی که ایلان ماسک به طور رسمی مالک توییتر شد، همچنین مشخص نیست که ماسک قصد دارد این پلتفرم را به چه سمتی برود. این میلیاردر پر هرج و مرج و اغلب بحث برانگیز در گذشته وعده داده است که حساب رئیس جمهور سابق ترامپ را بازیابی کند، پلتفرم را از شر تمام ربات های خودکاری که شخصاً او را به عنوان یکی از کاربرانی که بیشتر دنبال می کنند (موفقیت) آزار می دهند، خلاص کند و پتانسیل توییتر را به عنوان زمینه بی طرف و بی طرف معرفی کند. موازنه ای برای شکایات او از رسانه های جریان اصلی، که گاهی اوقات اقدامات او را به خوبی پوشش نمی دادند.

در واقعیت، توییتر یک پلتفرم دشوار اما فوق‌العاده برجسته است که در آن سران دولت‌ها و پورنوگرافی هاردکور به طور مرتب با هم ترکیب می‌شوند، و پلتفرمی که پس از یک مرحله طولانی از رکود، سرانجام شروع به ارائه پیشرفت‌هایی در محصولات و سیاست‌های خود کرده است. باید دید که آیا ماسک این آزمایش‌ها را به عقب برمی‌گرداند یا برخی از آنها را همانطور که ادعا می‌کند دوباره چرخ را اختراع می‌کند ترجمه می‌کند (کسب درآمد خالق، مطمئناً یک ایده اصلی!)، اما تصور اینکه چگونه می‌تواند به یکی از این آزمایش‌ها دست یابد، سخت است. اهداف آنها در حالی که به طور بالقوه نیروی کار شرکت را از بین می برد. تکذیب گزارش‌های ماسک مبنی بر اینکه او قصد دارد 75 درصد از کارکنان توییتر را اخراج کند، با توجه به اینکه کاهش یک سوم یا نیمی از نیروی کار همچنان به قیمت کار هزاران کارگر تمام می‌شود، چندان دلگرم کننده نیست.

ماسک همچنین یک بازی بزرگ برای عقب انداختن تلاش‌های اعتدال و ایمنی توییتر در این پلتفرم انجام داد، اما به نظر می‌رسید که ناگهان متوجه شد که چگونه می‌تواند تبلیغ‌کنندگان را بسیار ترسانده و نامه‌ای را منتشر کرد که به آنها اطمینان داد. او با عقب نشینی از قول خود مبنی بر تبدیل توییتر به منظره جهنمی رایگان برای همه نوشت: «توئیتر به وضوح نمی تواند تبدیل به یک منظره جهنمی رایگان برای همه شود که در آن هر چیزی می توان بدون نتیجه گفت!»

ما نمی دانیم آینده یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی جهان چه خواهد بود، اما می دانیم که ماسک با در دست گرفتن کنترل توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار به چیزی دست یافته که زمانی غیرقابل تصور بود. اما پایان این حماسه چند ماهه تنها آغاز فصل جدیدی از عدم قطعیت در توییتر است که میلیون‌ها سوال را در مورد ارزش این پلتفرم و چیستی آن ایجاد می‌کند. برای و دقیقاً قصد دارد با آن چه کند.

این داستان باز می شود…