منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایستگاه F برنامه اصلی راه اندازی خود را به یک برنامه شتاب دهنده تبدیل می کند • TechCrunch

ایستگاه F برنامه اصلی راه اندازی خود را به یک برنامه شتاب دهنده تبدیل می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایستگاه F برنامه اصلی راه اندازی خود را به یک برنامه شتاب دهنده تبدیل می کند • TechCrunch

Station F، پردیس نمادین استارتاپی در پاریس، برنامه موسس خود را به طور کامل اصلاح می کند تا آن را به یک برنامه شتاب دهنده تبدیل کند. بنیان‌گذارانی که تصمیم به پیوستن به شتاب‌دهنده می‌گیرند، مزایای بسیار متفاوتی دریافت خواهند کرد. آنها همچنین باید یک درصد از سهام را به ایستگاه F تحویل دهند.

روکسان وارزا، مدیر ایستگاه اف به من گفت: “ما در حال تغییر برنامه شاخص ایستگاه F هستیم. همه چیز در حال تغییر است به جز نام.”

با برنامه Founders، ایستگاه F به دنبال کارآفرینانی است که هستند فقط ما برای شروع آماده می شویم حتی اگر این تیم ها لزوماً محصول مناسبی برای بازار پیدا نکرده باشند، می توانند برای عضویت در برنامه اقدام کنند.

البته اولین چیزی که این استارت آپ ها با پیوستن به برنامه موسسان به دست می آورند، یک فضای اداری کوچک در ایستگاه F است. سپس یک برنامه فشرده 6 هفته ای از کارگاه ها و کلاس ها را آغاز خواهند کرد. به عنوان مثال، آنها در مورد ایجاد یک تیم استارتاپ و تناسب محصول با بازار یاد خواهند گرفت.

سپس شش هفته دیگر به استارت آپ ها فرصت داده می شود تا تکرار و اجرا شوند. آنها پس از این مرحله اولیه به همه معرفی می شوند. سپس استارت آپ ها برای 12 ماه دیگر در ایستگاه F می مانند. آنها یک بار دیگر در پایان برنامه استارتاپ خود را راه اندازی می کنند.

برنامه جدید بنیانگذاران در مجموع 15 ماه طول می کشد که بسیار بیشتر از برنامه اصلی بنیانگذاران است. ورزا گفت: با برنامه های کوتاه، استارت آپ ها می خواهند بمانند و ما زمان زیادی را صرف تغییرات و تدارکات می کنیم.

برای متمرکز ماندن روی این استارت آپ ها، Station F در واقع اندازه برنامه Founders را کوچک می کند. Station F می تواند میزبان 200 استارتاپ با برنامه موسس قدیمی خود باشد. اکنون قصد دارد 25 استارتاپ را با دو دسته در سال به برنامه بنیانگذاران بپذیرد.

ایستگاه F سعی می کند هر استارت آپ را با یک جادوگر مطابقت دهد که بسیار کاربردی خواهد بود. به عنوان مثال، برخی از مشاوران شامل بنیانگذاران Alan، Swile و The Sandbox هستند. ایستگاه F توصیه می کند که استارتاپ ها با اضافه کردن آنها به جدول محدودیت، مشاور را تشویق کنند. ممکن است بسته به مشاور متفاوت باشد، اما ایستگاه F حداقل 0.2٪ سهام را توصیه می کند.

پردیس استارتاپی در حال حاضر با اولین دسته از 21 شرکت مختلف در حال اجرا است. این شرکت‌ها بر چهار بخش عمودی متمرکز شده‌اند – وب3، فین‌تک، تاثیرگذاری و اقتصاد خلاق. عمودی ها در دسته های آینده تغییر خواهند کرد.

و بله، Station F برای اولین بار در این استارتاپ ها شرکت می کند. “اول و مهمتر از همه، ما می خواهیم دوست بنیانگذار بمانیم. ورزا گفت: بعضی ها به ما گفتند زیاد نیست، بعضی ها گفتند زیاد است.

«اما ایستگاه F اینجا نیست که 50 درصد از سهام را بگیرد. ما فقط می‌خواهیم ثابت کنیم که در بازی هستیم و درگیر می‌شویم.»

ایستگاه F به شدت به ارجاعات شخصی دیگران در اکوسیستم فناوری متکی است. سپس تیم داخلی برنامه‌ها را برای انتخاب چند راه‌انداز بررسی می‌کند. درخواست برای دسته بعدی از اواخر نوامبر شروع می شود.

برنامه های دیگری در محوطه دانشگاه و همچنین مشارکت با شرکت های دیگر وجود دارد تا آنها بتوانند برنامه خود را در ایستگاه F اجرا کنند. همه برنامه های دیگر بدون تغییر باقی می مانند.