منو سایت

ایجاد پل بین Web 2.0 و web3 • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایجاد پل بین Web 2.0 و web3 • TechCrunch

ایجاد پل بین Web 2.0 و web3 • TechCrunch

خیلی زود است برای پیش بینی تمام عواقب ادغام اخیر بلاک چین اتریوم، اما قطعاً به رایج ترین (و معتبر) انتقاد از web3 در مورد مصرف بیش از حد انرژی می پردازد. ممکن است منتقدان هنوز دلیل جدیدی برای مخالفت با ETH پیدا کنند، اما امیدوارم این ادغام به چیز دیگری منجر شود: فرصتی برای ما برای گرد هم آوردن بهترین های وب 2.0 با هیجان انگیزترین وب 3.

به نظر می رسد شکاف فزاینده ای در سیلیکون ولی وجود دارد که صنعت سنتی وب 2.0 و اکوسیستم رو به رشد web3 به عنوان متضاد مطرح می شوند. و استارت آپ های نوظهور در جایی در وسط به دام افتاده اند.

من در هر سه گروه فعال هستم و معتقدم که بیشتر این مناقشات بر اساس اظهارات وحشیانه و تبلیغات تبلیغاتی VCها و سایر مبشرهای غیر توسعه دهنده است. برای مثال، تبلیغات بی وقفه سلبریتی های شیب NFT به این تصور کمک کرده است که web3 به طور کلی یک طرح پونزی است. در واقع، NFT ها تنها بخش کوچکی از اکوسیستم وب 3 هستند، و به نظر من، حتی جالب ترین یا بالقوه دگرگون کننده نیستند.

اگرچه وب 2.0 و وب 3 ممکن است ناسازگار به نظر برسند، من معتقدم بهتر است به فناوری هایی مانند بلاک چین و اتریوم به عنوان راه حل های بالقوه برای چالش های مقیاس پذیری که همه شرکت ها با آن مواجه هستند نگاه کنیم. به طور مشابه، طرفداران وب 3 باید بدانند که بلوغ وب 2.0 آن را برای بسیاری از موارد استفاده اساسی ضروری می کند.

علیرغم پتانسیل بالای web3، توسعه یک برنامه Web 2.0 بسیار ساده تر است زیرا اکوسیستم بالغ است و از یک جامعه توسعه دهندگان بزرگ و پر رونق برخوردار است.

بیایید به چند مثال نگاه کنیم که در آن هر کشور چیزی برای مشارکت دارد:

از وب 3: یک انقلاب منبع باز نوپا

برای ثبت آنچه در حال حاضر در توسعه وب 3 اتفاق می افتد، باید به دوران قبل از وب 2.0 برگردیم.

در طول رونق دات کام، سر و صدای زیادی در مورد منبع باز، لینوکس و شرکت های داغی مانند Red Hat وجود داشت. در حالی که تعداد کمی از کاربران لینوکس را به عنوان سیستم عامل خود نصب می کردند، این هجوم به چیزی به همان اندازه مهم کمک کرد. در پس‌زمینه، بدون اینکه افراد کمی بدانند، لینوکس به سرعت به سیستم عاملی برای مدیریت سرورهای بک‌اند 96.5 درصد از میلیون‌ها دامنه وب برتر تبدیل شده است – البته به بازار بزرگ اندروید اشاره نکنیم.