منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اگر توییتر از دستور حفظ حریم خصوصی اجتناب کند، FTC هشدار می دهد “هیچ مدیر عامل یا شرکتی فراتر از قانون نیست” • TechCrunch

اگر توییتر از دستور حفظ حریم خصوصی اجتناب کند، FTC هشدار می دهد “هیچ مدیر عامل یا شرکتی فراتر از قانون نیست” • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اگر توییتر از دستور حفظ حریم خصوصی اجتناب کند، FTC هشدار می دهد "هیچ مدیر عامل یا شرکتی فراتر از قانون نیست" • TechCrunch

FTC دارد در حال حاضر به نظر می رسد یک تحقیق اجتناب ناپذیر در مورد شیوه های مدیریت داده های داخلی توییتر است، زیرا این شرکت همچنان به اخراج کارکنان کلیدی و ارائه ویژگی های جدید ادامه می دهد. آژانس در بیانیه ای گفت: «هیچ مدیر اجرایی یا شرکتی فراتر از قانون نیست» و اگر توییتر ایلان ماسک به خشم فعلی خود ادامه دهد، ممکن است خود را در نقض دستور FTC بیابند و با عواقب جدی روبرو شوند.

برای روشن شدن در ابتدا، FTC هیچ تحقیقی در مورد توییتر، ایلان ماسک یا حتی اینکه آنها در حال جمع آوری اطلاعات در خدمت چنین تحقیقاتی هستند، اعلام نکرده است. او همچنین نمی توانست تأیید کند که در حال تحقیق در مورد این موضوع است. اما شواهد غیرمستقیم، عقل سلیم و بیانیه شومی که امروز منتشر شد، شکی را باقی نمی گذارد که این شرکت در تیررس آژانس قرار دارد.

در راستای وظایف نظارتی عادی خود، FTC شکایاتی را از مصرف کنندگان، شرکت ها و هرکسی که در مورد مواردی مانند تبلیغات گمراه کننده، وعده های شکست خورده در مورد حفظ حریم خصوصی، ترتیبات تجاری غیرقانونی و موارد دیگر حساس است می شنود. اما در سال 2011، توییتر پس از اینکه مشخص شد از داده‌های کاربران سوء استفاده می‌کند، با قانون‌گذار موافقت کرد. همچنین در تحقیقاتی که در اوایل سال جاری به پرداخت 150 میلیون دلار ختم شد، مشخص شد که این کار برای سال‌های متمادی دوباره انجام شده است.

این دستور از توییتر می‌خواهد برنامه‌ای ایجاد و نگهداری کند تا اطمینان حاصل کند و به طور منظم گزارش دهد که ویژگی‌های جدید آن «میزان حفظ و محافظت از امنیت، حریم خصوصی، محرمانه بودن یا یکپارچگی اطلاعات غیر عمومی کاربر» را نادرست نشان نمی‌دهد. دستور تجدید نظر شده نظارت بیشتری را اضافه می کند و به FTC قدرت بیشتری می دهد، زیرا ظاهرا توییتر به یک چوب و همچنین هویج نیاز داشت.

نکته پایانی این است که توییتر در حال حاضر در خانه سگ با FTC است و الزامات خاص و الزام آور قانونی در مورد اینکه چه کاری می تواند و نمی تواند با داده ها انجام دهد و چگونه مطابقت را تأیید می کند، دارد.

زمانی در حوالی زمان قرارداد، ایلان ماسک وارد صحنه شد و اکنون ما همه چیز را داریم… این. اما خبر دیشب چندین مدیر اجرایی که با داده ها کار می کنند، بدون شک برای قدم زدن در خط با یک تنظیم کننده مراقب مهم است، طبق گزارش ها همه یکباره ترک کردند. به معنای واقعی کلمه دقایقی پس از نوشتن این پاراگراف، اعلام شد که جوئل راث، رئیس اعتماد و ایمنی شرکت نیز در حال رفتن است.

این امر برای هر شرکتی، در هر زمان و تحت هر سطح نظارت فدرال، نگران‌کننده خواهد بود. اما برای توییتر، روسای خروجی ممکن است یک آسمان‌نویس را استخدام کرده باشند تا با حروف بزرگ بالای دفتر مرکزی توییتر بنویسد: «از من تحقیق کن». (البته، معمولاً این می تواند برای هر تعداد شرکتی در مرکز شهر سانفرانسیسکو صدق کند، اما در حال حاضر یک سوال کوچک وجود دارد.)

میزان تغییرات، محصولات جدید، حذف بخش‌ها و فرآیندهای مختلف (که بسیاری از آنها مربوط به حریم خصوصی، انصاف، پردازش داده‌ها و سایر موضوعات مهم هستند) به این معنی نیست که توییتر لزوماً حکم رضایت را نقض می‌کند. اما با شرایطی که همه چیز به همین منوال پیش می رود، تصور اینکه اکنون در یک خط باشد یا برای مدت طولانی در همین مسیر بماند، بسیار سخت است.

با این حال، درک این نکته مهم است که FTC مانند FBI نیست که درها را شکسته و شواهد را به شکل دیورامای لعنتی مرتب کند. FTC تحقیقات خود را به صورت خصوصی و طولانی انجام می دهد – آنها نمی توانند و نمی توانند این واقعیت را که به دنبال یک شرکت برای هر گونه تخلفی هستند را اعلام کنند تا زمانی که عواقب الزام آور قانونی مانند یک حکم رضایت امضا شده، تسویه حساب یا تصمیم برای شکایت از طریق وزارت امور خارجه وجود داشته باشد. عدالت.

در حالی که بسیاری انتظار داشتند FTC تحت رهبری لینا خان شکاک و بسیار باهوش فناوری فعال تر باشد، کاری که می تواند انجام دهد توسط قانون محدود شده است. در واقع کمی تعجب آور است که آژانس به همان اندازه تند شد که در بیانیه کامل انجام داد:

ما با نگرانی عمیق آخرین تحولات توییتر را دنبال می کنیم. هیچ مدیر عامل یا شرکتی فراتر از قانون نیست و شرکت ها باید از دستورات رضایت ما پیروی کنند. دستور رضایت بازنگری شده ما ابزارهای جدیدی را برای اطمینان از انطباق در اختیار ما قرار می دهد و ما آماده استفاده از آنها هستیم.

در حالی که نمی‌گوید “ما در حال تیز کردن چاقوهایمان هستیم”، این بیانیه هنوز آنقدر پیشنهاد قوی است که آنها در اسرع وقت با توییتر تماس خواهند گرفت. (قرص آبدار نشان داده شده توسط برایان فانگ از CNNاگرچه وسوسه انگیز است، اما ممکن است به بحث های جاری در مورد تسویه 150 میلیون دلاری اشاره داشته باشد، بنابراین خیلی هیجان زده نشوید.)

اگر آنها تصمیم بگیرند که تحقیقاتی را دنبال کنند، که احتمالاً انجام خواهند داد، اگر اصلاً پرچم قرمز وجود داشته باشد، چه برسد به این تعداد، این کار به صورت محرمانه انجام خواهد شد – اما مهم این است که اینطور نیست. یک راز.

این به این معنی است که اگرچه سیاست FTC فاش نکردن یا اظهار نظر در مورد یک تحقیق است، شرکت یا شخص مورد تحقیق در صورت تمایل می‌تواند در هر زمانی این کار را انجام دهد. بنابراین اگر کمیسیون تجارت فدرال درخواست رسمی برای داده های خاص از توییتر کند یا مدیران آن (فعالی یا سابق) را برکنار کند، ممکن است تصمیم به انتشار این اطلاعات بگیرد.

در واقع، توییتر این کار را در اواخر سال 2020 انجام داد، بسیار قبل از اینکه توافق با FTC نهایی شود. به هر حال، شما نمی‌خواهید سرمایه‌گذاران شما آخرین کسانی باشند که از چیزی مانند کارمزد 150 میلیون دلاری مطلع می‌شوند، حتی اگر گفتن آنها خطر افشای روزنامه‌نگاران چشم شاهین را به همراه دارد.

بنابراین اگر FTC در حال تحقیق در مورد توییتر باشد، ما به احتمال زیاد در مورد آن از این شرکت مطلع خواهیم شد – در پرونده ای با سرمایه گذاران یا، به احتمال زیاد، از مدیر عامل بی پروا و پرحرارت در یکی از جلسات اضطراری فزاینده او.

با این حال، وضعیت هرج و مرج توییتر، این مشاهدات رایج را مبنی بر اینکه نمی دانیم شش ماه دیگر چگونه خواهد بود، یک دست کم گرفتن فاحش می کند، به این معنی که ممکن است کل شرکت قبل از انجام FTC دست یا مدل کسب و کار خود را تغییر داده باشد (به طور فرضی) کار کردن. با این حال، این باعث خلاص شدن از شر شرکت هیجان زده نمی شود. مدیریت توییتر یا آنچه از آن باقی مانده است، ممکن است بخواهد قبل از بازگشت به هرج و مرج برنامه ریزی شده خود، بقا و پیروی از قانونگذاران فدرال را در اولویت قرار دهد.