منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل و گوگل به‌زودی به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای پشتیبانی از 5G در هند منتشر می‌کنند • TechCrunch

اپل و گوگل به‌زودی به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای پشتیبانی از 5G در هند منتشر می‌کنند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل و گوگل به‌زودی به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای پشتیبانی از 5G در هند منتشر می‌کنند • TechCrunch

اپل و گوگل روز چهارشنبه اعلام کردند که به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای فعال کردن پشتیبانی 5G برای تلفن‌های مربوطه خود در هند، دومین بازار بزرگ بی‌سیم جهان، تنها چند روز پس از آن که بوروکرات‌های محلی شروع به فشار بر سازندگان تلفن برای تسریع تلاش‌های خود کردند، منتشر خواهند کرد.

Reliance Jio و Airtel، دو اپراتور بزرگ هند، در هفته‌های اخیر شروع به ارائه خدمات 5G در شهرهای منتخب هند کرده‌اند، اما بسیاری از تلفن‌های محبوب در این کشور در حال حاضر از امواج محلی پشتیبانی نمی‌کنند. این گوشی‌های هوشمند دارای قابلیت‌های سخت‌افزاری 5G هستند، اما سازندگان باید با اپراتورهای شبکه محلی همکاری کنند تا به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای فعال کردن پشتیبانی از امواج محلی پخش کنند.

به همین منظور، اپل امروز اعلام کرد که در ماه دسامبر به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای فعال کردن 5G در آیفون‌های مورد استفاده در هند منتشر خواهد کرد. اپل اولین بار در سال 2020 قابلیت های 5G را با آیفون 12 معرفی کرد.

ما با شرکای اپراتور خود در هند کار می کنیم تا به محض تکمیل اعتبار شبکه و تست کیفیت و عملکرد، بهترین تجربه 5G را برای کاربران آیفون به ارمغان بیاوریم. یکی از سخنگویان اپل به TechCrunch گفت: 5G از طریق به‌روزرسانی نرم‌افزاری فعال می‌شود و در ماه دسامبر برای کاربران آیفون عرضه می‌شود.

گوگل همچنین وعده به‌روزرسانی نرم‌افزاری را برای دستگاه‌های خود داده است – اگرچه بازه زمانی خاصی برای عرضه ارائه نکرده است.

Pixel 7، 7 Pro و Pixel 6a دستگاه‌هایی هستند که از 5G پشتیبانی می‌کنند. یکی از سخنگویان گوگل در بیانیه ای گفت: ما به طور فعال با اپراتورهای هندی کار می کنیم تا این عملکرد را در اسرع وقت فعال کنیم. گوگل پیکسل 6a را در ماه جولای در هند عرضه کرد و سری پیکسل 7 به زودی به فروش می رسد.

در ماه ژوئیه، هند مجوز پخش امواج 5G را به قیمت 19 میلیارد دلار به حراج گذاشت. میلیاردر Mukesh Ambani’s Jio بیشتر طیف را خریداری کرده است و متعهد است که 25 میلیارد دلار صرف استقرار و گسترش خدمات 5G خود کند. این کشور آسیای جنوبی که یکی از آخرین بازارهای بزرگی است که 5G را پذیرفته است، امید زیادی به پتانسیل آن دارد.

«5G درهای عصر جدیدی را در کشور می زند. نخست وزیر نارندرا مودی ماه گذشته در رویدادی گفت: این آغاز یک آسمان بی پایان از احتمالات است.

دستگاه های اپل و گوگل درصد کمی از نظر سهم بازار در بازار گوشی های هوشمند هند را در اختیار دارند. در حالی که اپل تنها 4 درصد از بازار داخلی گوشی های هوشمند را در اختیار دارد، ارقام گوگل به دلیل فروش نسبتاً کمتر در دسترس نیست. بر اساس گزارش شرکت تحلیلی Counterpoint، مجموع نصب گوشی‌های هوشمند آماده 5G در هند در ماه جولای 50 میلیون بوده است.

سامسونگ، دومین فروشنده بزرگ گوشی های هوشمند هند، بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد. طبق یک صفحه پشتیبانی از اپراتور Bharti Airtel، برخی از گوشی‌های سازنده چینی مانند شیائومی، اوپو، ویوو، ریلمی و وان پلاس در حال حاضر از خدمات 5G آن پشتیبانی می‌کنند.

قابل ذکر است که ایرتل خدمات 5G خود را در هشت شهر و Reliance Jio در چهار شهر از طریق یک برنامه فقط دعوت فعال کرده است. هدف هر دو ارائه‌دهنده شبکه گسترش پوشش 5G در سراسر کشور طی چند سال آینده است. رئیس Airtel Sunil Bharti Mittal گفت که این شرکت قصد دارد تا مارس 2023 تمام بخش‌های هشت شهر راه‌اندازی خود و کل کشور را تا سال 2023 پوشش دهد. اهداف Reliance Jio کاملا بلندپروازانه هستند زیرا قصد دارد تا سال 2023 خدمات 5G خود را در سراسر کشور عرضه کند.