منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل روی مک بوک با صفحه نمایش لمسی کار می کند • TechCrunch

اپل روی مک بوک با صفحه نمایش لمسی کار می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل روی مک بوک با صفحه نمایش لمسی کار می کند • TechCrunch

اپل روی مک بوک با صفحه نمایش لمسی کار می کند • TechCrunch

پس از سال ها انکار و نفرت، اپل ممکن است بالاخره به سمت آوردن صفحه نمایش های لمسی به مک بوک حرکت کند. به گفته بلومبرگ، اپل به طور فعال روی این پروژه کار می کند و ممکن است رویکرد طولانی مدت خود در طراحی یک سیستم دسکتاپ سنتی بدون صفحه نمایش لمسی را کنار بگذارد.

طبق گزارش بلومبرگ، اپل می تواند تا سال 2025 مک بوک های با صفحه نمایش لمسی را به عنوان بخشی از سری جدید مک بوک پرو عرضه کند. این به‌روزرسانی مجموعه همچنین می‌تواند نشان دهد که شرکت از نمایشگرهای LCD به نمایشگرهای OLED برای مدل‌های 14 اینچی و 16 اینچی پرو تغییر می‌کند.

اوایل این هفته، گزارش دیگری از بلومبرگ نشان داد که اپل به دنبال ساخت صفحه نمایش های خود برای اپل واچ و آیفون است. با این حال، اشاره ای به ساخت نمایشگر برای محدوده مک خود وجود ندارد.

مدیران اپل مدت‌هاست که معتقدند مک‌بوک‌ها نیازی به داشتن صفحه نمایش لمسی ندارند. در عوض، سال‌هاست که از مردم دعوت می‌کنند تا اگر یک دستگاه محاسباتی بزرگ با صفحه لمسی می‌خواهند، آی‌پد را امتحان کنند. نزدیک‌ترین چیزی که اپل تا به حال به پیاده‌سازی صفحه‌نمایش لمسی روی مک رسیده است، افزودن نوار لمسی به صفحه‌کلید بود – که به تدریج در حال حذف شدن است – در مک‌بوک پرو.

اپل مدت‌هاست که ادعا می‌کند آی‌پد بهترین کامپیوتر صفحه لمسی است. اگر این شرکت قصد دارد یک مک بوک با صفحه نمایش لمسی عرضه کند، ممکن است مجبور شود به آرامی از این روایت دور شود. در همین حال، رقبای اپل، از جمله مایکروسافت، خط طولانی لپ‌تاپ‌های لمسی را در اشکال مختلف تولید کرده‌اند.

استیو جابز در سال 2010 صفحه نمایش لمسی لپ‌تاپ را از نظر ارگونومی افتضاح نامید.

ما تست‌های کاربر زیادی روی این مورد انجام دادیم و کار نکرد. سطوح لمسی نمی خواهند عمودی باشند. این یک تظاهرات عالی است اما پس از یک دوره کوتاه شما شروع به خسته شدن می کنید و پس از مدت طولانی دست شما می خواهد بیفتد. کار نمی کند؛ از نظر ارگونومی وحشتناک است.» او گفته بود. اما تکنولوژی از آن زمان به بعد تکامل یافته است و اپل چیزهایی مانند Apple Pencil را نیز معرفی کرده است، ایده محصول دیگری که جابز از آن متنفر بود.

اخیراً، کریگ فدریگی، معاون ارشد اپل نیز رایانه های شخصی با صفحه لمسی را “آزمایش” نامید و گفت که “صفحه نمایش لمسی را دوست ندارد.”

نکته مثبت این است که اگر اپل تصمیم بگیرد این طرح را ادامه دهد، برنامه های iOS در مک بوک می توانند بهتر اجرا شوند. این شرکت برای اولین بار Project Catalyst را در سال 2020 معرفی کرد تا برنامه های iOS را به سیستم های دسکتاپ بیاورد.

سازنده آیفون خط پیچیده ای را طی می کند. برای یک چیز، در سال‌های اخیر آیپدهای خود را قدرتمندتر کرده است و به آنها پردازنده‌های کلاس دسکتاپ، صفحه‌کلیدهای مناسب و مناسب و اضافه کردن تعدادی ویژگی دسکتاپ به iPadOS داده است. بنابراین برای فروش آیپد و مک بوک با صفحه نمایش لمسی، اپل باید تمایز کافی را بین این دو سری حفظ کند.