منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل استور در اوکلاهاما سیتی رای به اتحادیه می دهد • TechCrunch

اپل استور در اوکلاهاما سیتی رای به اتحادیه می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل استور در اوکلاهاما سیتی رای به اتحادیه می دهد • TechCrunch

اکثر کارگران خرده فروشی در فروشگاه اپل در میدان پن در شهر اوکلاهاما به اتحادیه رای دادند. دومین فروشگاه اپل که برنده نمایندگی اتحادیه در ایالات متحده شد، کارگران با 56 رای موافق در برابر 32 به نفع تشکیل یک اتحادیه رای دادند و توسط کارگران ارتباطات آمریکا (CWA) نمایندگی خواهند شد.

طبق قوانین هیئت ملی روابط کار (NLRB)، اپل پنج روز کاری فرصت دارد تا اعتراض خود را به انتخابات اعلام کند. در غیر این صورت، شرکت اکنون باید اتحادیه را به رسمیت بشناسد و در فرآیند چانه زنی جمعی که به کارگران اجازه می دهد در مورد قراردادهای خود مذاکره کنند، شرکت کند.

قبل از انتخابات اتحادیه، CWA یک اتهام کار ناعادلانه به NLRB ارائه کرد و اپل را به نظارت غیرقانونی، تهدید و بازجویی از کارگران در فروشگاه اوکلاهاما سیتی متهم کرد. این شکایت در حال حاضر در دست بررسی است.

مانند استارباکس، آمازون و سایر شرکت‌ها، مدیران اپل ماه‌ها را صرف نقض قوانین کار و ارعاب نیروی کار کرده‌اند. کارگران این تاکتیک‌ها را همان‌طور که هستند می‌بینند – تلاش‌های مذبوحانه برای جلوگیری از حرف زدن واقعی آنها در شرایط کاری. سارا استفنز، وزیر خزانه داری CWA در بیانیه ای ایمیلی گفت: پول با کارگرانی که مایل به ادعای قدرت خود هستند قابل مقایسه نیست. «کارگران اپل مصمم هستند که برای دستمزد و منزلت بهتر در محل کار سازماندهی کنند. علیرغم کمپین غیرقانونی و تهاجمی اپل علیه اتحادیه ها، کارگران فروشگاه های اپل در سراسر کشور به سازماندهی خود به ویژه پس از این پیروزی مهم ادامه خواهند داد. کارگران خرده‌فروشی پن اسکوئر اپل افزوده‌ای باورنکردنی به جنبش کارگری رو به رشد ما هستند و ما از پذیرایی از آنها به عنوان اعضای CWA بسیار هیجان‌زده هستیم.

سخنگوی اپل در بیانیه‌ای به نیویورک تایمز گفت: «ما معتقدیم که روابط باز، مستقیم و مشارکتی ما با اعضای ارزشمند تیممان بهترین راه برای تضمین تجربه‌ای عالی برای مشتریان و تیم‌هایمان است.»

در ماه ژوئن، یک فروشگاه اپل در تاوسون، مریلند، اولین فروشگاه این غول فناوری در ایالات متحده شد که مورد توجه اتحادیه قرار گرفت. پیش از آن رای گیری، دِیدر اوبراین، معاون مردم و خرده‌فروشی شرکت، ویدئویی را برای 58000 کارگر خرده‌فروشی ارسال کرد و به آن‌ها در مورد مضرات اتحادیه‌سازی هشدار داد. O’Brien نکات ضد اتحادیه را تکرار کرد و گفت که اعمال تغییرات در فروشگاه ها با موقعیت اتحادیه بین اپل و کارمندان دشوارتر خواهد بود – اما برخی از کارگران فکر نمی کنند که تغییر معنی دار بدون یک واحد به رسمیت شناخته شده برای مذاکره امکان پذیر است.

اکنون که اپل مزایای آموزشی بیشتری را برای کارمندان خرده‌فروشی خود فراهم می‌کند، این شرکت می‌گوید فروشگاه اتحادیه مریلند باید در مورد مزایا مذاکره کند. همان خودداری از مزایا در مکان‌های اتحادیه‌ای استارباکس که همان شرکت حقوقی ضد اتحادیه‌ای مانند اپل، لیتلر مندلسون را استخدام می‌کنند، رخ داد. در پرونده استارباکس، NLRB در این شکایت شایستگی یافت که این رفتار قانون کار ایالات متحده را نقض می کند. شرکت بازی‌های ویدیویی Activision Blizzard نیز تلاش کرد افزایش حقوق کارکنانی را که در بحبوحه اعتصاب اتحادیه‌ها بودند، با این استدلال که این شرکت از قوانین کار پیروی می‌کند که کارفرمایان را از تغییر غرامت در طول انتخابات منع می‌کند، باز دارد. اما در این مورد، NLRB درخواست اتحادیه را موجه تشخیص داد.