منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اوبر و آمازون به دلیل شرایط نامناسب کار برای کارگران شرکت در هند مورد انتقاد قرار گرفتند • TechCrunch

اوبر و آمازون به دلیل شرایط نامناسب کار برای کارگران شرکت در هند مورد انتقاد قرار گرفتند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اوبر و آمازون به دلیل شرایط نامناسب کار برای کارگران شرکت در هند مورد انتقاد قرار گرفتند • TechCrunch

اوبر و آمازون به دلیل شرایط نامناسب کار برای کارگران شرکت در هند مورد انتقاد قرار گرفتند • TechCrunch

شرکت تحقیقاتی Fairwork India در گزارشی در روز سه‌شنبه، Ola، Uber، Dunzo، PharmEasy و Amazon Flex را مورد انتقاد قرار داد و گفت که این شرکت‌ها در ارزیابی خود از ایجاد شرایط عادلانه برای کارگران خود امتیاز صفر کسب کرده‌اند.

این پروژه تحقیقاتی، که با شرکای دانشگاه آکسفورد همکاری می‌کرد، گفت که شرکت‌های مذکور در ارائه دستمزد منصفانه، قراردادهای منصفانه، مدیریت منصفانه، نمایندگی منصفانه یا شرایط کاری منصفانه برای کارگران شرکت‌شان شکست خوردند.

این شرکت 12 شرکت را مورد بررسی قرار داد و به شرکت یونیکورن Urban امتیاز هفت از 10، خواربار فروشی آنلاین BigBasket شش، Flipkart و Swiggy هر کدام پنج، Zomato چهار، شرکت تحویل مواد غذایی Zepto دو و شرکت تحویل یک شرکت با حمایت Tiger Global Porter را داد.

Fairwork India در چهارمین گزارش سالانه خود گفت: امسال تنها شرکت Bigbasket، Flipkart و Urban به دلیل تعهدات عمومی برای پرداخت حداقل دستمزد ساعتی به کارگران پس از محاسبه هزینه های مربوط به کار، اولین امتیاز را دریافت کردند. .

شرکت Bigbasket و Urban با متعهد شدن به بازگرداندن تفاوت بین درآمد ساعتی کارگر و حداقل دستمزد ساعتی محلی پس از هزینه ها، این کار را عملی کرد. Flipkart و Urban Company متعهد شده اند که ساختار قیمت گذاری خود را برای کارگران بر اساس حداقل دستمزد ساعتی محلی پس از هزینه ها قرار دهند. Flipkart همچنین اقداماتی را انجام داده است تا ارائه‌دهندگان خدمات شخص ثالث خود را به همین تعهد متعهد نگه دارد.»

کارگران در اقتصاد غول پیکر که مشارکت نیروی کار آنها در سال های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، از مزایای گسترده کارکنان مانند بیمه درمانی برخوردار نیستند. بسیاری از محققان می گویند که شرکت هایی که به این کارگران خدمات می دهند از آنها بهره برداری می کنند و مسئولیت شرکت را محدود می کنند.

وعده انعطاف‌پذیری اقتصاد پلتفرم دیجیتال به همان اندازه که فرصت‌هایی را ارائه می‌دهد، سؤالات زیادی در مورد معیشت ایجاد می‌کند. پروفسور Balaji Parthasarathy و Janaki Srinivasan، محققین اصلی این تیم، گفتند: ما امیدواریم که گزارش Fairwork مبنایی برای تفسیر انعطاف‌پذیری فراهم کند که نه تنها سازگاری مورد نظر پلتفرم‌ها، بلکه همچنین درآمد و امنیت اجتماعی که کارگران فاقد آن هستند را فراهم می‌کند. بیانیه.

گزارش کامل را می توانید در اینجا (PDF) بخوانید.