منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اندونزی طرح تجارت کربن مبتنی بر بلاک چین را می سنجد • TechCrunch

اندونزی طرح تجارت کربن مبتنی بر بلاک چین را می سنجد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اندونزی طرح تجارت کربن مبتنی بر بلاک چین را می سنجد • TechCrunch

اندونزی طرح تجارت کربن مبتنی بر بلاک چین را می سنجد • TechCrunch

اندونزی می‌خواهد شوق بلاک چین را به سمت استفاده‌های سبزتر هدایت کند. بورس اندونزی (IDX) تفاهم نامه ای را با Metaverse Green Exchange (MVGX)، یک استارت آپ سنگاپوری که متخصص در فناوری تبادل دیجیتال است، امضا کرده است. همکاری در نظر گرفته شده حول طرح تجارت آلاینده های IDX است که قرار است در سال 2025 راه اندازی شود، و وظیفه MVGX کمک به IDX برای ایجاد دفتر کل کربن و تبادل بلاک چین به عنوان یک لایه زیرساخت است.

بو بای، رئیس اجرایی و یکی از بنیانگذاران MVGX، به TechCrunch گفت: استفاده از بلاک چین در تجارت کربن چیزی را که مشکل شمارش دوگانه نامیده می‌شود، حل می‌کند، جایی که دو نهاد، یا یک نهاد و یک کشور ادعای یک اقدام اقلیمی را دارند. MVGX که در سال 2018 تأسیس شد، دارای مجوز از مقامات مالی سنگاپور برای ارائه خدمات نگهداری اوراق بهادار و نگهداری است. با ارائه SaaS برای تجاری سازی اعتبارات کربن، تمرکز این استارتاپ بر روی “بازارهای نوظهور به دنبال ارائه دسترسی به پروژه های کاهش انتشار خود در سطح بین المللی” است.

بای توضیح می دهد: «این زیرساخت همچنین سابقه تغییر ناپذیری از ایجاد و مالکیت اعتبار و همچنین سابقه ای بدون دستکاری از عملکرد پروژه زیست محیطی که اعتبار کربن به آن مرتبط است را ارائه می دهد.

اندونزی به رشته ای از کشورها پیوسته است که مسئولیت زیست محیطی خود را با سازوکار مالی افزایش می دهند. بر اساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، تا ماه جولای، 46 کشور انتشارات گازهای گلخانه‌ای را از طریق مالیات کربن یا طرح‌های تجارت انتشار (ETS) قیمت‌گذاری کردند.

دولت اندونزی به نقش حیاتی صنعت خدمات مالی در تقویت تعهدات این کشور به پایداری پی برده است. جفری هندریک، مدیر توسعه تجارت IDX در بیانیه ای گفت: IDX در حال حاضر برای امکان تبدیل شدن به بورس کربن اندونزی آماده می شود و مذاکراتی را با چندین کشور برای تعمیق دانش ما آغاز کرده است.

تجارت کربن نوشدارویی برای تغییرات آب و هوایی نیست. این مکانیسم به انتشارکنندگان کربن انگیزه می‌دهد تا آلودگی کمتری داشته باشند یا مجبور شوند از کسانی که اعتبار کربن اضافی دارند برای جبران ردپای کربن خود خرید کنند. سرمایه‌ای که از فروش اعتبارات کربن به دست می‌آید، حداقل در تئوری، می‌تواند صرف تلاش‌های حفاظتی شود. اما یکی از بزرگ‌ترین انتقادات به این مکانیسم این است که جبران‌سازی به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا ادعای بی‌طرفی کربن را بدون تلاش قابل توجهی برای کاهش انتشار در وهله اول داشته باشند.

در حالی که اعتقاد بر این است که بلاک چین به ایجاد یک رکورد عمومی کارآمد تجارت کربن کمک می کند، اما به مسائل انگیزشی در مورد جبران خسارت نمی پردازد. همچنین کیفیت کاهش انتشار توسط صادرکنندگان اعتبار یا اینکه آیا این ادعاها در درازمدت باقی می مانند یا خیر را تضمین نمی کند.

استقبال Crypto در دنیای تجارت کربن نیز چندان گرم نبوده است. استارت‌آپ‌هایی که برای توکن کردن اعتبارات کربن کار می‌کنند، در سال گذشته محبوبیت خود را افزایش داده‌اند، زیرا وعده جذب سرمایه‌گذاران بیشتری را به دنیای تجارت کربن داده‌اند. یکی از پرطرفدارترین پروژه ها Toucan است که اواخر سال گذشته با پیوند دادن اعتبارات صادر شده توسط Verra، حامل استاندارد صنعت برای تجارت کربن، به بلاک چین و “بازنشستگی” اعتبارات به عنوان توکن های قابل معامله راه اندازی شد. در ماه مه، Verra تبدیل اعتبارات بازنشسته به ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کرد “بر این اساس که عمل بازنشستگی به طور گسترده به مصرف منافع زیست محیطی اعتبار اشاره دارد.”

واکنش توکان مانع از پذیرش تجارت کربن بلاک چین نشده است. به گفته بای، علاوه بر مشارکت احتمالی با اندونزی، MVGX همچنین با طرح‌های تجارت کربن در چین، از جمله بورس مالی سبز و انتشار گازهای گلخانه ای گوئیژو، در حال مذاکره با مقامات مربوطه در مالزی و تایوان برای همکاری در پروژه‌های زیرساختی است.