منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افزایش هزینه های انرژی، ابر را گران تر می کند • TechCrunch

افزایش هزینه های انرژی، ابر را گران تر می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزایش هزینه های انرژی، ابر را گران تر می کند • TechCrunch

افزایش هزینه های انرژی، ابر را گران تر می کند • TechCrunch

از زمستان در اطراف از زمان شروع جنگ در اوکراین، هزینه های انرژی به طور چشمگیری افزایش یافته است – به ویژه در بخش هایی از اروپا که از لحاظ تاریخی به سوخت روسیه وابسته هستند. این بر مراکز داده ای تأثیر می گذارد که مستقیماً به منابعی مانند گاز طبیعی متکی نیستند، اما اغلب از شبکه های الکتریکی و ژنراتورهای پشتیبان استفاده می کنند که بخشی از برق خود را با استفاده از سوخت های فسیلی تولید می کنند.

اپراتورهای مراکز داده در بریتانیا و ایرلند طی سه سال گذشته شاهد افزایش 50 درصدی قبض‌های انرژی بوده‌اند که شیب‌ترین صعود در سال گذشته بوده است. پنجاه و هشت درصد از کسانی که در بریتانیا هستند گفتند قبوض انرژی “تاثیر قابل توجهی” بر سود شرکت آنها دارد.

به نظر اجتناب ناپذیر است که هزینه اضافی انرژی که اپراتورهای مراکز داده مجبور به پرداخت آن هستند به مشتریان منتقل شود. در واقع، این در حال حاضر اتفاق می افتد.

در نوامبر 2021، ارائه‌دهنده خدمات ابری مستقر در منچستر، M247، قیمت‌ها را تا 161 درصد افزایش داد و دلیل آن را «زمان‌های بی‌سابقه در بازارهای انرژی اروپا» دانست. ارائه دهندگان ابر OVHcloud، مستقر در فرانسه، و Hetzner، مستقر در آلمان، اخیرا اعلام کردند که قیمت ها را در ماه های آینده 10 درصد افزایش خواهند داد تا با افزایش هزینه های انرژی و تورم مبارزه کنند. رویترز گزارش داد، OVHcloud در گزارشی از درآمد به سرمایه گذاران گفت که انتظار دارد “هزینه های برق در سال 2023 حدود یک درصد متوسط ​​تا تک رقمی از درآمد آن را در مقابل یک درصد متوسط ​​تک رقمی در سال 2022 نشان دهد.”

رنه بوست، مدیر تحلیلگر ارشد گارتنر، در صحبت با TechCrunch، خاطرنشان کرد که دوران کاهش قیمت‌های ابری مدتی است که به پایان رسیده است. (برای مثال، Google Cloud قیمت خدمات اصلی خود را در ماه مارس، با وجود افزایش هزینه های انرژی، افزایش داد.) اما او موافقت کرد که افزایش هزینه ها – و تورم مرتبط – روند صعودی قیمت گذاری ابر را تسریع کرده است.