منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • از خورشیدی گرفته تا CES، این هفته چیزی برای همه وجود داشت • TechCrunch

از خورشیدی گرفته تا CES، این هفته چیزی برای همه وجود داشت • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
از خورشیدی گرفته تا CES، این هفته چیزی برای همه وجود داشت • TechCrunch

سلام به خوانندگان فناوری آب و هوا! حتی بدون یک نقطه عطف همجوشی در این هفته، چیزهای زیادی در دنیای فناوری آب و هوا اتفاق افتاده است که ارزش آن را دارد. از سرمایه‌گذاری‌های عظیم خورشیدی گرفته تا استیک‌های گیاهی و باتری‌های کوچک و مدولار برای پشتیبان‌گیری از خانه، چیزی برای همه وجود دارد. بیایید شیرجه بزنیم

پنل های خورشیدی خودروهای پارک شده در کارخانه Qcells در جورجیا را پوشش می دهند.

اعتبار تصویر: الیجا نولیج / بلومبرگ / گتی ایماژ

سال گذشته پر از باتری‌سازان و خودروسازان بود که یکی پس از دیگری کارخانه‌های گیگا را اعلام می‌کردند. اگر اعلامیه این هفته اتفاق بیفتد، سال 2023 می تواند سالی باشد که صنعت خورشیدی ایالات متحده به طور جدی شروع به کار کند.

روز چهارشنبه، Hanwha Qcells، یک تولید کننده بزرگ کره ای، اعلام کرد که 2.5 میلیارد دلار در گرجستان برای توسعه یک کارخانه موجود و ساخت یک پردیس کاملاً جدید که تقریباً همه چیز در زنجیره تامین پنل های خورشیدی، از بلوک های سیلیکونی گرفته تا پانل های تمام شده را مدیریت می کند، هزینه خواهد کرد. این حرکت توسط قانون کاهش قیمت، که اعتبارات مالیاتی برای سرمایه گذاری و تولید را ارائه می دهد، کمک می کند تا حدود نیمی از هزینه پانل تمام شده را پوشش دهد و به حذف برخی از مزیت های قیمت گذاری چین کمک کند.

این اولین بار نیست که ایالات متحده تلاش می کند از انرژی خورشیدی داخلی حمایت کند. اما برخلاف یک دهه پیش که ده ها شرکت به دلیل تقاضای ضعیف، پنل های ارزان قیمت چینی و رکود بزرگ ورشکست شدند، این بار ممکن است متفاوت باشد.


مقالات کامل TechCrunch+ فقط برای اعضا در دسترس است.
از کد تخفیف استفاده کنید TCP PLUS ROUNDUP برای صرفه جویی 20٪ در اشتراک یک یا دو ساله.


تابلوی کاترپیلار در نمایشگاه CES 2023 چنین می گوید: "به ما بپیوندید تا دنیایی بهتر بسازیم."

اعتبار تصویر: هری وبر برای TechCrunch

هری وبر از TechCrunch امسال به CES سفر کرد و در این نمایشگاه تجاری عظیم فناوری های آب و هوایی زیادی را دید که بسیار فراتر از هدست های واقعیت مجازی و اتوماسیون خانگی گسترش یافته است (اگرچه این هنوز هم وجود دارد.) از شیلنگ های هوشمند و آبپاش ها تا به حداقل رساندن استفاده از آب برای سیستم های انرژی خانگی، دلایل زیادی برای خوش بینی وجود داشت – اگرچه هنوز مقداری AstroTurf هم در نمایشگاه و هم در آنچه در غرفه ها فروخته می شد وجود داشت.

جایگزین گوشت گیاهی پروژه Eaden

اعتبار تصویر: پروژه Eaden

گوشت های گیاهی چند ماه سختی را پشت سر گذاشته اند و پیشروان صنعت در بازارها چکش کاری کرده اند. اما همه نسبت به این بخش خوش بین نیستند. پروژه Eaden دلیل این هفته را نشان داد و 2.1 میلیون یورو بودجه به دور اولیه موجود اضافه کرد.

این استارت‌آپ مستقر در برلین از الیاف پروتئینی گیاهی برای چرخاندن برش‌های گوشت جایگزین استفاده می‌کند که بافتی بسیار نزدیک به گوشت واقعی دارند. پروژه Eaden کمی بیش از 10 میلیون یورو بودجه برای پیشرفت فناوری خود دارد و برنامه‌های دور بعدی برای ساخت یک کارخانه در مقیاس تولید را دارد.

شعله های آبی روی اجاق گاز می سوزد.

اعتبار تصویر: عکاسی توسط Daniele Carotenuto/Getty Images

بر کسی پوشیده نیست که اجاق گاز برای سلامتی شما وحشتناک است – میزان آسم در خانواده هایی که اجاق گاز دارند به طور قابل توجهی بالاتر از آنهایی است که بدون اجاق گاز هستند. علاوه بر این، آنها برای آب و هوا مناسب نیستند. اگرچه میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای آنها کم است، اما به شرکت‌های گاز مسن کمک می‌کنند و این کار را برای صاحبان خانه آسان‌تر می‌کند تا سیستم‌های سوخت فسیلی خود را مدت‌ها پس از نیاز به کار نگه دارند.

اما چرا این هفته در مورد اجاق گاز صحبت می کنیم؟ کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده، ریچ ترومکا جونیور، در مورد اینکه چگونه آنها یک “خطر پنهان” هستند و اینکه “هر گزینه روی میز است” اظهار داشت اگر صنعت نتواند بفهمد چگونه اقدام خود را پاک کند. خب، این گرگ ها را بیرون آورد. سیاستمداران جناح راست از بیانیه ترومکا استفاده کردند و امیدوار بودند که نقطه عطف جدیدی در جنگ های فرهنگی جاری ایجاد کنند. با این حال، این می تواند نتیجه معکوس داشته باشد زیرا صاحب گاز، کاربران کنجکاو القایی تا خودشان شروع به بررسی این موضوع کنند.

بیل مکانیکی جان دیر با سطل جلویی بزرگ

اعتبار تصویر: John Deere

جنبش حق به تعمیر این هفته زمانی که جان دیر یادداشت تفاهمی با فدراسیون اداره مزرعه آمریکا امضا کرد که دسترسی به ابزار تعمیر و اطلاعات مورد نیاز کشاورزان و سایر اپراتورها را برای تعمیر شرکت تجهیزات پیچیده‌تر و فزاینده‌ای را فراهم می‌کند، مورد توجه قرار گرفت. مشکلات بدون مراجعه به سازنده

با این حال، برای کشاورزان و تعمیرکاران مستقل، این معامله کاملی نیست، زیرا Deere گفت که همچنان “اسرار تجاری، اطلاعات اختصاصی یا محرمانه” را حفظ خواهد کرد. اما با توجه به اینکه دیر مدت‌ها درخواست‌های حق تعمیر را رد کرده است، احتمالاً این خبر خوشایند برای کشاورزان، اپراتورها و فروشگاه‌های مستقل است. و احتمالاً کمک خواهد کرد که تجهیزات برای مدت طولانی تری در شرایط کار خوب در مزرعه نگهداری شوند.

از خورشیدی گرفته تا CES، این هفته چیزی برای همه وجود داشت • TechCrunch

اعتبار تصویر: یوشینو (در یک پنجره جدید باز می شود)

این چیزی است که اتفاق می افتد: باتری ها قدرت را به دست می گیرند. من مدت‌ها انتظار داشتم که حجم عظیم تحقیق و توسعه و ظرفیت تولیدی که با تغییر به سمت وسایل نقلیه الکتریکی ایجاد می‌شود گسترش یابد و بخش‌های بی‌شماری دیگر را متحول کند. اگر CES امسال اتفاقی باشد، به نقطه عطف رسیده ایم.

Haje Jan Kamps از TechCrunch تحت تأثیر تعداد و تنوع راه حل های برق خانگی مبتنی بر باتری در نمایشگاه امسال قرار گرفت. بسیاری از آنها قابل انباشته بودند. یک نفر می تواند مانند یک واگن 100 پوندی در خانه شما بچرخد. دیگری مانند جعبه شیر حمل می شود. و دیگری به یک سیستم کل خانه متصل می شود که شامل یک اینورتر خورشیدی، پانل مدار هوشمند، شارژرهای برقی و غیره است. اگر در حال حاضر باتری در خانه خود ندارید، ممکن است در پنج سال آینده اگر این CES اتفاقی بیفتد.