منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اروپا به ایلان ماسک می آموزد که بال های توییتر از قبل بریده شده است • TechCrunch

اروپا به ایلان ماسک می آموزد که بال های توییتر از قبل بریده شده است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اروپا به ایلان ماسک می آموزد که بال های توییتر از قبل بریده شده است • TechCrunch

و به این ترتیب شروع می شود… ایلان ماسک تنها چند ساعت است که مالک توییتر است، اما او قبلاً در پاسخ به “پرنده آزاد شد” چشمگیرش، شاگرد اتحادیه اروپا را به دست آورده است. یک توییت.

(برای کسانی که وسواس آنلاین ندارند، ماسک به معنای «رهایی»، مانند گفتار، و «پرنده» مانند توییتر است.)

کمیسر بازار اینترنت کمیسیون اروپا، تیری برتون – که خود کاملاً وسواس آنلاین است – به سرعت به ماسک توئیت کرد و یک شکلک منفعلانه-تهاجمی تبریک گفت و به دنبال آن یک تلنگر دیگر گفت: «در اروپا، پرنده از طریق ما پرواز خواهد کرد. [EU flag emoji] قوانین. #DSA”

DSA ارجاع به قانون خدمات دیجیتال است – با نام مستعار، راه اندازی مجدد قوانین تجارت الکترونیک و خدمات دیجیتال، که قصد دارد با تعیین انتظارات حاکمیتی برای نحوه برخورد آنها با خطرات عمومی مانند غیرقانونی، پاسخگویی کسب و کارهای اینترنتی را تقویت کند. سخن، گفتار.

بنابراین برتون به ماسک هشدار می دهد که سکوی او باید با قوانین اروپایی مطابقت داشته باشد – بنابراین آزادی پرنده نسبی است.

کمیسر اروپا نیز رسید آورده است: پیوند به سفر قبلی او به ماسک زمانی که او یک “شست” شرم آور از مدیر عامل تسلا در مورد رویکرد اروپا به مقررات دیجیتال دریافت کرد.

برتون اکنون در یک یادآوری کوتاه نوشت: «این چیزی است که او گفت.

ترس فوری برای کاربران توییتر – و نگرانی نظارتی برای تنظیم کننده های اروپایی – این است که مالکیت ماسک بر پلت فرم سخنرانی با اندازه متوسط ​​(که با این وجود از نظر نفوذ سیاسی و رسانه ای بسیار بالاتر از وزن خود است) عصر جدیدی از سمیت را آغاز خواهد کرد. به گفتمان جهانی اگر قوانین متمدنانه‌ای را کنار بگذارد و تصمیم بگیرد که همه سخنان در توییتر از هم بپاشد، به توئیت‌های نفرت‌انگیز و توهین‌آمیز آزادی عمل بدهد، به تئوری‌های توطئه تفرقه‌انگیز و مضر دامن بزند و در همه جا با قلدرهای خشن دوست شود (ماسک نشان داده است که این کار را خواهد کرد. به عنوان مثال، منبر توییتر خود را به دونالد ترامپ بازگردانید).

این ترس آکادمیک نیست. طبق گزارش‌ها، ماسک قبلاً تعدادی از مدیران ارشد از جمله پاراگ آگراوال، مدیرعامل سابق توییتر و ویجایا گید، رئیس سابق سیاست‌های حقوقی، اعتماد و ایمنی را اخراج کرده است.

اخراج گید به‌ویژه نگران‌کننده است، زیرا می‌تواند نشان‌دهنده آغاز یک خلع عمدی کنترل‌ها و توازن‌های داخلی و از بین بردن کل رویکرد توئیتر برای اعتماد و ایمنی باشد. سال ها برای ساختن و بیرون آوردن پلتفرم از بدترین اعماق/ باتلاق کاملاً سمی که توسط رهبران قبلی توییتر که فلسفه تقلیل‌آمیز «توییت‌ها باید جریان داشته باشند» را فعال کرده‌اند.

بنابراین خطر این است که توییتر دو برابر سریعتر به سهمیه صفر نازی ها برگردد.

میلیاردر پست های مزخرف که اکنون مسئولیت این پلتفرم را بر عهده دارد، اخیراً در مورد اخراج 75 درصد از کارکنان توییتر قبل از ادعای رد این طرح خاص، شوخی کرد (؟). (“بدترین رئیس: لولز! شوخی کردم!”)

اما هر کسی حدس می‌زند که ماسک چه خواهد کرد در حقیقت حالا او دستش را روی چرخ توییتر گذاشته است. (و شلیک دسته جمعی مطمئناً یکی از راه‌های حذف غیرمستقیم کنترل‌ها و توازن‌های حیاتی در محتوا با گرسنگی دادن به عملکرد جامعه‌محور منبع مورد نیاز برای کنترل سمی‌ترین سخنرانی خواهد بود.)

اما، خوب، مانند هر چیزی که ماسک لمس می کند، پیچیده است.

قبل از بسته شدن قرارداد، او نه تنها ظاهراً قوانین اتحادیه اروپا را تأیید کرد (با فرض اینکه ضعیف‌ترین تصور را داشت که واقعاً با آن موافق است) – او همچنین گفت که طبق سخنرانی توییتر در همه جا از همه الزامات قانونی پیروی خواهد کرد. سراسر دنیا.

این ادعایی است که به خودی خود بسیار پیچیده است، زیرا نشان می‌دهد که «آزاد کردن پرنده» او ممکن است از او نیز بخواهد که (به عنوان مثال) پرنده را به صورت منطقه‌ای در قفس‌های عایق صدا زندانی کند، اگر – برای مثال – یک رژیم مستبد از او بخواهد که موارد خاصی را سانسور کند. ابراز مخالفت های سیاسی و ممکن است به طور غیر دموکراتیک قانونی را تصویب کند که به همین منوال نیاز دارد….

یک چیز واضح است: آزادی ماسک برای انجام هر کاری که می خواهد با توییتر اکنون نسبی است و از اینجا به بعد با توجه به واقعیت های خشن (و احتمال جریمه های سنگین) کاهش می یابد.

سخنگوی برتون از اظهار نظر در مورد اینکه آیا کمیسیون نگرانی دارد که توییتر ماسک در زمان اجرایی شدن این مقررات در سال آینده، DSA را نقض کند، خودداری کرد. با این حال، یک منبع از اتحادیه اروپا ابراز اطمینان کرد که حداقل در اروپا، بال های ماسک در حال حاضر بریده شده است.

“با قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا، روزهایی که پلتفرم های آنلاین بزرگ به عنوان “بیش از حد بزرگ برای مراقبت” رفتار می کنند به پایان می رسد. این منبع به ما گفت که DSA تعهدات شفاف و هماهنگی را برای پلتفرم ها – متناسب با اندازه، تأثیر و ریسک تعیین می کند.

«اروپا باز است، اما با شرایط ما. هر کسی که بخواهد از بازار اروپا استفاده کند، باید قوانین ما را رعایت کند، از جمله در مورد اعتدال، الگوریتم های باز، آزادی بیان، شفافیت، سخنان نفرت انگیز، پورن انتقام جویانه و آزار و اذیت.

“کمیسیون پلتفرم های بسیار بزرگی را کنترل خواهد کرد، از جمله توانایی اعمال تحریم های موثر و بازدارنده تا سقف 6 درصد از گردش مالی جهانی یا حتی ممنوعیت فعالیت در بازار واحد اتحادیه اروپا در صورت تکرار تخلفات جدی.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد چالش های نظارتی بین المللی ماسک، گزارش قبلی ما را ببینید.