منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزش گذاری داخلی خطی به 63 میلیارد دلار کاهش یافت • TechCrunch

ارزش گذاری داخلی خطی به 63 میلیارد دلار کاهش یافت • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزش گذاری داخلی خطی به 63 میلیارد دلار کاهش یافت • TechCrunch

به گفته منابع آگاه، Stripe، یک استارتاپ پرداخت با ارزش، دوباره ارزش داخلی خود را کاهش داده است. اکنون ارزش داخلی آن 63 میلیارد دلار است.

این کاهش که اولین بار توسط The Information گزارش شد، قیمت داخلی هر سهم Stripe را به 24.71 دلار می رساند که 40 درصد از زمان اوج کاهش یافته است. کاهش 11 درصدی به دنبال کاهش ارزش داخلی شش ماه پیش است که ارزش شرکت را به 74 میلیارد دلار رساند.

تغییر در ارزش گذاری ناشی از دور جدید تامین مالی نبود، بلکه به دلیل تغییر قیمت جدید 409A بود. ارزش‌گذاری‌های 409A توسط اشخاص ثالث تعیین می‌شوند، به این معنی که آنها به آنچه که یک حامی شرکت یا سایر سرمایه‌گذاران فکر می‌کند وابسته نیستند. این یک فرآیند تنظیم شده توسط IRS است که ارزش سهام عادی را در برابر شرکت های سهامی عام اندازه گیری می کند تا به تعیین ارزش منصفانه بازار کمک کند.

شرکت ها باید حداقل هر 12 ماه یکبار 409A انجام دهند یا زمانی که یک رویداد با اهمیت می تواند ارزش آنها را کاهش دهد. در مورد Stripe، همراه با سایر شرکت‌های مرحله آخر، بررسی‌های ارزشیابی 409A اکنون بر اساس آنچه به نظر می‌رسد به صورت سه ماهه انجام می‌شود، انجام می‌شود. رویدادهای مادی در پس‌زمینه طیف وسیعی از آب و هوای کلان اقتصادی همیشه سبز و دائمی را در بر می‌گیرد. و فراموش نکنیم که رقبای بازار عمومی Stripe مطمئناً نشانه‌هایی از مشکل را نشان می‌دهند و Shopify، Block و PayPal از بالاترین سطح 52 هفته خود سقوط کرده‌اند.

کاهش ارزش داخلی سیگنال متفاوتی نسبت به کاهش رتبه توسط سرمایه گذاران ارائه می دهد. در واقع، بسیاری از بنیان‌گذاران و کارشناسان صنعت، شرکتی را که ارزش‌گذاری 409A کمتر از ارزش‌گذاری خصوصی سرمایه‌محور آن است، دریافت می‌کنند. تحلیلگران می گویند این به این دلیل است که ارزش گذاری پایین 409A به شرکت ها اجازه می دهد تا با هزینه کمتری به کارمندان خود اختیار سهام بدهند. شرکت‌ها همچنین می‌توانند از ارزش‌گذاری جدید و پایین‌تر 409A به‌عنوان ابزاری برای استخدام استفاده کنند، و کارمندان احتمالی را با گزینه‌های ارزان‌قیمت و وعده پرداخت بالاتر در زمان خروج شرکت جذب کنند.

با این حال، در مورد Stripe، یک تنزل رتبه داخلی دوم ممکن است لزوما برای جذب استعدادهای جدید مورد استفاده قرار نگیرد. در نوامبر 2022، غول فین‌تک 14 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد که بر 1120 نفر از 8000 کارگر غول فین‌تک تأثیر گذاشت. در ماه اوت، TechCrunch متوجه شد که Stripe کارمندان TaxJar را اخراج کرده است.

در یادداشتی که جزئیات اخراج‌های استرایپ را شرح می‌دهد، پاتریک کولیسون، مدیر عامل شرکت، برخی از دلایل خود را برای اخراج‌ها به اشتراک گذاشت: «ما نسبت به رشد کوتاه‌مدت اقتصاد اینترنت در سال‌های 2022 و 2023 بیش از حد خوش‌بین بودیم و احتمال و تأثیرات گسترده‌تر را دست‌کم گرفتیم. تاخیر انداختن. در عوض، کاهش ارزش‌گذاری می‌تواند به حفظ کارکنان موجود یا حتی تعدیل انتظارات قبل از IPO مورد نظر کمک کند.