منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اتحادیه اروپا طرح اشتراک داده را برای افزایش شفافیت اجاره‌های p2p ارائه می‌کند • TechCrunch

اتحادیه اروپا طرح اشتراک داده را برای افزایش شفافیت اجاره‌های p2p ارائه می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اتحادیه اروپا طرح اشتراک داده را برای افزایش شفافیت اجاره‌های p2p ارائه می‌کند • TechCrunch

کمیسیون اروپا قوانین پیشنهادی را برای پلتفرم‌های اجاره کوتاه‌مدت با هدف افزایش شفافیت و به اشتراک‌گذاری اجباری داده ارائه کرده است – در رویکردی که به نظر می‌رسد یک رویکرد “آرمان انجام دهید” برای رفع نگرانی‌ها در مورد افزایش اجاره تعطیلات در پلتفرم‌هایی مانند Airbnb.

در حالی که پلتفرم‌های اجاره تعطیلات p2p همچنان گزینه‌های محبوبی برای شهروندان اروپایی هستند که در تعطیلات شهری هستند، اما همچنان با مخالفت ساکنان شهرهای بسیار توریستی برای افزایش هزینه‌های مسکن مواجه هستند.

اجرایی اتحادیه اروپا مدتی است که نحوه برخورد با این بخش محبوب اما اغلب بحث برانگیز را در نظر گرفته است – پاییز گذشته رایزنی را در مورد یک طرح اجاره کوتاه مدت (STR) راه اندازی کرد که گفت می خواهد “مسئولانه، منصفانه و قابل اعتماد” را توسعه دهد. رشد اجاره های کوتاه مدت، به عنوان بخشی از یک اکوسیستم گردشگری متعادل».

نتیجه پیشنهاد امروزی است که بر تنظیم به اشتراک گذاری داده ها توسط پلتفرم های اجاره کوتاه مدت متمرکز شده است، حوزه ای که قبلاً روی آن تمرکز کرده بود و توافقی را با تعدادی از پلت فرم های اصلی (Airbnb، Booking.com، Expedia Group و Tripadvisor) در مارس 2020 تضمین می کرد. برخی از داده ها را به اشتراک بگذارد تا اداره آمار بلوک بتواند گزارش ها را منتشر کند.

گفته می شود که امروز، پیشنهاد جدید با هدف بهبود شفافیت بخش اجاره p2p با همان هدف کمک به مقامات دولتی برای “اطمینان از توسعه متوازن خود به عنوان بخشی از بخش گردشگری پایدار” است.

“قوانین جدید جمع آوری و به اشتراک گذاری داده ها توسط میزبان ها و پلتفرم های آنلاین را بهبود می بخشد. این به نوبه خود به سیاست‌های محلی مؤثر و متناسب برای رسیدگی به چالش‌ها و فرصت‌های مربوط به بخش اجاره کوتاه‌مدت کمک می‌کند.» کمیسیون در بیانیه‌ای مطبوعاتی پیشنهاد می‌کند.

بر اساس یک پرسش و پاسخ رسمی در مورد این پیشنهاد، این بسته با هدف هماهنگ کردن فرآیند ثبت نام برای میزبان ها و دارایی ها به منظور تولید مجموعه ای مشترک از داده ها برای حمایت از مقامات دولتی هنگام تعیین سیاست های اجاره کوتاه مدت و تصمیم گیری در مورد ارائه خدمات است.

داده هایی که پلتفرم های اجاره p2p باید تحت این پیشنهاد به اشتراک بگذارند شامل موارد زیر است:

  • داده های اقامت و مهمان؛
  • شماره ثبت؛ و
  • آدرس وب (URL) فهرست‌های اجاره کوتاه‌مدت واقع در قلمرو مقام عمومی درخواست‌کننده.

کمیسیون گفت: «این اطلاعات شناسایی فهرست‌های ثبت‌نشده را امکان‌پذیر می‌کند و به اجرای تعهد ثبت‌نام کمک می‌کند و شفافیت را بیشتر می‌کند».

به گفته کمیسیون، این پیشنهاد بر توانایی مقامات دولتی برای تعیین قوانین محلی خود برای اجاره کوتاه مدت تأثیر نمی گذارد، که نشان می دهد مقامات دولتی “به سادگی باید سیستم ثبت خود را تطبیق دهند”. (یا اگر در حال حاضر با یکی کار نمی کند، یکی را تنظیم کنید.)

سیستم های ثبت نام نیز باید کاملاً آنلاین و “کاربر پسند” باشند و به مجموعه مشابهی از اطلاعات مرتبط در مورد میزبان ها و ویژگی های آنها نیاز دارند. پس از تکمیل، میزبان یک شماره ثبت منحصر به فرد دریافت می کند.

وی افزود: این پیشنهاد کاملاً به اصل تابعیت و صلاحیت های مقامات دولتی احترام می گذارد. مقامات ملی و محلی “این اختیار را حفظ می کنند که قوانین و سیاست هایی را در مورد اجاره های کوتاه مدت برای رسیدگی به مسائل بهداشتی و ایمنی، برنامه ریزی شهری، امنیتی و مالیاتی داشته باشند” – تا زمانی که قوانینی که تعیین می کنند با اصول مطابقت داشته باشد. منطقی بودن و تناسب مندرج در دستورالعمل خدمات اتحادیه اروپا.

همچنین اشاره می کند که قوانین دیگر – مانند قانون خدمات دیجیتال ورودی – ممکن است همچنان برای پلتفرم های اجاره p2p اعمال شود.

وی افزود: «داده‌های جمع‌آوری‌شده بر اساس این پیشنهاد باید به مقامات دولتی اجازه دهد تا وضعیت را بهتر ارزیابی کنند و قوانین هدفمندتر و متناسب‌تری را ایجاد کنند.»

این کمیسیون گفت که سایر اجزای این چارچوب عبارتند از:

شفاف سازی قوانین برای اطمینان از نمایش و تأیید پلاک ها: الزام پلتفرم‌های آنلاین برای تسهیل نمایش شماره‌های ثبت نام در پلتفرم‌ها برای میزبان‌ها و بررسی تصادفی اینکه میزبان‌ها در حال ثبت و نمایش اعداد صحیح هستند، در حالی که مقامات دولتی می‌توانند شماره‌های ثبت را به حالت تعلیق درآورند و پلتفرم‌ها را ملزم به حذف موارد ناسازگار کنند. میزبان ها

به اشتراک گذاری داده ها بین پلتفرم های آنلاین و مقامات دولتی را ساده کنید: پلتفرم‌های آنلاین ملزم خواهند بود که داده‌های تعداد شب‌های اجاره‌شده و مهمان‌ها را ماهیانه یک‌بار «به‌صورت خودکار» با مقامات دولتی به اشتراک بگذارند – با «گزینه‌های» گزارش‌دهی سبک‌تر برای پلتفرم‌های کوچک و خرد (کمیسیون آن‌هایی را پیشنهاد می‌کند که انجام می‌دهند. به طور متوسط ​​ماهانه 2500 هاست نمی رسند، ممکن است فقط نیاز به اشتراک گذاری داده ها به صورت فصلی داشته باشند، بدون نیاز به گزارش دهی خودکار) – و مقامات دولتی می توانند این داده ها را از طریق “نقاط ورودی تک دیجیتالی” ملی دریافت کنند.

اجازه استفاده مجدد از داده ها به صورت انبوه: داده های تولید شده تحت این پیشنهاد “به صورت انبوه” آمار گردشگری تولید شده توسط یورو استات را تغذیه می کند و به فضای داده های گردشگری اروپا آینده می رسد. کمیسیون پیشنهاد می کند: “این اطلاعات از توسعه خدمات نوآورانه مرتبط با گردشگری حمایت می کند.”

یک چارچوب اجرایی موثر ایجاد کنید: کشورهای عضو ملزم به نظارت بر اجرای چارچوب شفافیت و اعمال “تحریم های مناسب” برای عدم رعایت آنها خواهند بود.

مارگرت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون در بیانیه ای اظهار داشت:

بخش اجاره کوتاه مدت توسط اقتصاد پلت فرم تقویت شده است، اما با شفافیت کافی توسعه نیافته است. با این پیشنهاد، ما کار میزبان ها و پلتفرم ها، بزرگ یا کوچک را برای کمک به شفافیت بیشتر در این بخش آسان تر می کنیم. این قوانین خاص بخش مکمل قوانین کلی قانون خدمات دیجیتال است که مجموعه ای از تعهدات و الزامات پاسخگویی را برای پلتفرم های فعال در اتحادیه اروپا تعیین می کند.

پارلمان اروپا و شورا باید قبل از تصویب این پیشنهاد را ارزیابی کنند، اما کمیسیون یک دوره اجرایی دو ساله پس از تصویب و لازم‌الاجرا شدن را برای پلتفرم‌ها پیش‌بینی کرده است تا سیستم‌های خود را برای اشتراک‌گذاری داده‌های لازم تطبیق دهند. بنابراین اولین زمانی که می تواند شروع به کار کند به احتمال زیاد سال 2026 است.