منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا MrBeast واقعا 1.5 میلیارد دلار ارزش دارد؟ • TechCrunch

آیا MrBeast واقعا 1.5 میلیارد دلار ارزش دارد؟ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا MrBeast واقعا 1.5 میلیارد دلار ارزش دارد؟ • TechCrunch

هر زمان که ستاره YouTube MrBeast در سرفصل‌های تجاری یا فنی ظاهر می‌شود، مطمئناً نظرات گیج‌کننده زیادی را خواهید یافت: این مرد کیست و چرا یوتیوب‌بر چنین معامله بزرگی است؟ آیا من پیر هستم اگر ندانم این کیست؟ چرا او از من کوچکتر است اما پول بسیار بیشتری به دست می آورد؟ آیا این شخص واقعاً به مردم جزایر رایگان می دهد یا پر از آن است؟

اگر نمی دانید MrBeast کیست، اشکالی ندارد. این فقط به این معنی است که شما احتمالاً اغلب در یوتیوب نیستید، یا هرگز فکر نکرده اید که اگر 100 میلیون Orbeez را در حیاط خلوت دوست خود بگذارید چه اتفاقی می افتد. اما اجازه دهید این را از شما بپرسم: آیا در مورد کریبل، اسنپ داکس، بانک سایو یا فابریک چیزی شنیده اید؟ و من نیستم، اینها فقط برخی از نام‌های شرکت‌های 1 میلیارد دلاری هستند که من از Crunchbase خارج کردم.

به گفته منابع Axios، MrBeast – جوان 24 ساله ای که نامش جیمی دونالدسون است – در تلاش است تا 150 میلیون دلار برای کسب و کار خود جمع آوری کند و ارزش آن 1.5 میلیارد دلار است. شاید تصور اینکه چگونه کسب و کار یک تولید کننده محتوا می تواند ارزش زیادی داشته باشد دشوار به نظر برسد، اما ساکن کارولینای شمالی امپراتوری چشمگیری ساخته است. MrBeast با 109 میلیون مشترک در یوتیوب، پنجمین کانال پرطرفدار در این پلتفرم است و بیشترین درآمد را در میان کاربران یوتیوب در ایالات متحده دارد. در پنج کانال دیگرش، او 82 میلیون مشترک دیگر جمع آوری کرده است – و این حتی سه کانال اسپانیایی زبان او را که در مجموع حدود 33 میلیون مشترک دارند، حساب نمی کنیم.

یوتیوب یکی از سودآورترین پلتفرم‌ها برای سازندگان است زیرا می‌توانید 55 درصد از درآمد تبلیغات را به عنوان عضوی از برنامه وابسته YouTube به دست آورید. اما MrBeast تجارت خود را فراتر از حوزه رسانه های اجتماعی گسترش داده است – او از نام تجاری خود برای افتتاح MrBeast Burger، یک زنجیره غذایی آشپزخانه ارواح، و یک شرکت تنقلات به نام Feastables استفاده کرده است که امسال 5 میلیون دلار با ارزش 50 میلیون دلاری از 776، Shrug جمع آوری کرد. سرمایه و سرمایه شکر.

اما مدل کسب و کار MrBeast به اندازه ساختن ویدیوها و جمع آوری درآمد تبلیغاتی ساده نیست. آپلودهای او، که بر روی شیرین کاری های شدید و مسابقات برای جوایز نقدی تمرکز دارد، هزینه زیادی را به همراه داشت. سال گذشته، ویدیوی 25 دقیقه ای «بازی ماهی مرکب واقعی» او نیاز به تلاش زیادی داشت 3.5 میلیون دلار برای تولید، از جمله بیش از 456000 دلار جایزه. برای مقایسه، سریال 9 قسمتی «بازی ماهی مرکب» در مجموع 21.4 میلیون دلار برای نتفلیکس هزینه داشت که به طور متوسط ​​حدود 2.4 میلیون دلار در ساعت است.

چند هفته پیش، MrBeast گفت که 8 میلیون دلار در ماه برای کسب و کار خود هزینه می کند. همین سپتامبر گذشته، MrBeast به کانال یوتیوب کالین و سمیر گفت که او هر ماه 4 میلیون دلار خرج می کند. این یک جهش بزرگ است.

برخی از شرکت‌ها قبل از اینکه حتی به سود برسند، به وضعیت تک شاخ (ارزش بیش از 1 میلیارد دلار) می‌رسند. با این حال، فوربس تخمین می زند که MrBeast در سال 2021 54 میلیون دلار درآمد خواهد داشت، بنابراین او قبلاً به سرمایه گذاران خطرپذیر ثابت کرده است که می توانند روی او شرط بندی کنند تا سرمایه خود را جبران کند.

MrBeast به Insider گفت: «ویدیوها حتی اگر آنها را آپلود نکنم بازدید می‌شوند، بنابراین اگر واقعاً می‌خواستم، می‌توانم فقط از پولی که از بازدیدها به دست می‌آید زندگی کنم. اما اگر جوان 24 ساله بخواهد حتی سریعتر رشد کند و سود بیشتری به دست آورد، ممکن است سرمایه گذاری خطرپذیر واقعاً منطقی باشد.

MrBeast قبلاً در مقیاس کوچکتر از شرکت هایی مانند Jellysmack و Spotter بودجه دریافت کرده است. Jelysmack از هوش مصنوعی برای به حداکثر رساندن رشد بین پلتفرمی سازندگان برتر در ازای کاهش درآمد استفاده می کند. Spotter در ازای درآمد حاصل از کاتالوگ پشتیبان یوتیوب، سرمایه اولیه زیادی را به یوتیوبرها می دهد. اما MrBeast به‌عنوان یکی از موفق‌ترین تولیدکنندگان محتوا در جهان، با سرمایه‌گذاری خطرپذیر می‌تواند حتی بزرگ‌تر شود.

اما آیا بزرگتر همیشه بهتر است؟ مدل کسب و کار MrBeast مانند یک مار است که دم خود را می خورد – هیچ کس مانند او پول در نمی آورد، اما هیچ کس مانند او آن را خرج نمی کند. او در گفتگو با لوگان پل، حاشیه‌های خود را «کم تیغ» توصیف کرد زیرا بیشتر سود خود را دوباره در محتوای خود سرمایه‌گذاری می‌کند. بینندگان او انتظار دارند که هر ویدیویی تاثیرگذارتر از ویدیوی قبلی باشد، و در ظاهر، به نظر می رسد که فقط زمان زیادی است که MrBeast دیگر نتواند آن را بالا ببرد (و برای سازندگان دیگر، به فاجعه منجر شده است). بنابراین اگر تجارت MrBeast واقعاً یک تکشاخ است – شرط می بندم که باشد – پس او دو انتخاب دارد. آیا او از بالشتک 150 میلیون دلاری استفاده خواهد کرد تا تجارت خود را انعطاف پذیرتر کند تا مجبور نباشد زنده به گور شود؟ یا اینکه تا زمانی که چیزی باقی نماند، به تلاش بیشتر ادامه خواهد داد؟