منو سایت

آیا بازار RPA مشکل دارد؟ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا بازار RPA مشکل دارد؟ • TechCrunch

آیا بازار RPA مشکل دارد؟ • TechCrunch

اتوماسیون در همه جا، یکی یکی از بهترین فروشندگان RPA با بیش از 1 میلیارد دلار سرمایه جذب شده تا به امروز، این هفته مسیر بدهی را پشت سر گذاشت و 200 میلیون دلار وام از بانک سیلیکون ولی، SVB Capital و Hercules Capital دریافت کرد.

افزایش بدهی لزوما چیز بدی نیست – آنها ابزار مفیدی هستند، به ویژه برای شرکت‌هایی با درآمدهای تکرارشونده سالانه بالا – اما اندازه و زمان افزایش Automation Anywhere نشان می‌دهد که بیشتر از سر ضرورت بوده است تا انتخاب.

مدیر عامل شرکت میهیر شوکلا از طریق ایمیل به TechCrunch گفت: “این بودجه جدید سرمایه عملیاتی را برای چندین سال آینده فراهم می کند زیرا Automation Anywhere به توسعه پلت فرم اتوماسیون مبتنی بر ابر خود ادامه می دهد.” ما از هوش مصنوعی و اتوماسیون هوشمند برای طراحی فن‌آوری‌هایی استفاده می‌کنیم که در دسترس همه باشد – همه نوع رهبران کسب‌وکار، مدیران و توسعه‌دهندگان شهروندی.»

در حالی که شوکلا اصرار دارد که کسب و کار Automation Anywhere قوی است، با پایگاه مشتری حدود 5000 و “رشد درآمد بیش از 50٪”، بازار RPA مدت هاست که با باد مخالف روبرو بوده است زیرا سرمایه گذاران به طور فزاینده ای ابراز تردید می کنند که فناوری که وظایف نرم افزاری تکراری را در مقیاس سازمانی خودکار می کند. می تواند به وعده های متعدد خود عمل کند.

PitchBook خاطرنشان می کند که سهام UiPath – رقیب اصلی Automation Anywhere که در آوریل 2021 عمومی شد – در سال جاری 71 درصد سقوط کرده است. در همین حال، یکی دیگر از بازیگران اصلی، Blue Prism، ​​سپتامبر گذشته موافقت کرد که خود را به مبلغ 1.095 میلیارد پوند (حدود 1.5 میلیارد دلار) به Vista Equity Partners بفروشد.

گارتنر پیش بینی می کند که در حالی که بازار RPA تا اوایل سال 2023 به 2.9 میلیارد دلار خواهد رسید، نرخ رشد به طور قابل توجهی کمتر از سال 2021 خواهد بود، زمانی که این بخش نسبت به سال قبل 30.9 درصد افزایش یافت. با فرض تحقق رقم 2.9 میلیارد دلاری، این به معنای رشد 19.5 درصدی بین سال‌های 2021 و 2022 است.