منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آنچه بالا می رود باید پایین بیاید • TechCrunch

آنچه بالا می رود باید پایین بیاید • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آنچه بالا می رود باید پایین بیاید • TechCrunch

به The Interchange خوش آمدید! اگر این را در صندوق پستی خود دریافت کردید، از ثبت نام و رای اعتماد شما سپاسگزاریم. اگر این مطلب را به عنوان یک پست در سایت ما می خوانید، لطفا ثبت نام کنید اینجا بنابراین شما می توانید آن را به طور مستقیم در آینده دریافت کنید. هر هفته نگاهی به داغ‌ترین اخبار فین‌تک هفته قبل خواهم داشت. این شامل همه چیز می شود، از دورهای تأمین مالی گرفته تا روندها، تجزیه و تحلیل یک فضای خاص تا نظرات داغ در مورد یک شرکت یا پدیده خاص. اخبار فین‌تک زیادی وجود دارد، و وظیفه من این است که با آن‌ها همراه باشم – و آن‌ها را بفهمم – تا بتوانید در جریان باشید. – مری ان

من هم مانند بسیاری از شما، مطمئنم، من هم درگیر تماشای سقوط FTX در هفته گذشته بودم. این یک پیشرفت شگفت‌انگیز در دنیای ارزهای دیجیتال بوده است، و حتی با وجود اینکه من مستقیماً درگیر آن نیستم، نمی‌توانم مجذوب آنچه در حال وقوع است نباشم – و نه به روش خوبی.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این خرابکاری، پادکست مبتنی بر رمزنگاری ما را در اینجا و پوشش کلی ما را در اینجا بررسی کنید.

همچنین نتوانستم غرق شدن قطار ایلان ماسک را تماشا کنم توییتر و متابه 11000 نفر اجازه می دهد. اما من پرت می شوم.

من خبرنامه هفته گذشته را با این جمله به پایان رساندم که امیدوارم این هفته اخبار نشاط آور بیشتری به همراه داشته باشد. متأسفانه اینطور نبود.

فناوری مالی برای املاک و مستغلات باله قرمز در 9 نوامبر اعلام کرد که در واکنش به ادامه رکود در بازار مسکن، 13 درصد یا 862 نفر از کارکنان خود را تعدیل می کند. این دنبال شد درهای باز کاهش 550 نفر یا 18 درصد از نیروی کار، هفته قبل و روی زیلو کاهش 300 تا پایان اکتبر. همچنین به دنبال اخراج 470 کارمند Redfin در ماه ژوئن است.

قابل ذکر است که Redfin همچنین گفته است که RedfinNow، بخش iBuying خود را می بندد. به همین منظور، مدیر عامل شرکت گلن کلمن در یک ایمیل کاملاً دستی نوشت: «یک مسئله این است که سود سهامی که می‌توانیم به iBuying نسبت دهیم، با انتشار گسترده‌تر آن، کمتر قطعی شده‌اند، به‌ویژه اکنون که پیشنهادات ما چنین است. کم… و مشکل دوم این است که iBuying مبلغ سرسام آور پول و خطری است که در حال حاضر منفعت نامشخصی دارد. ما صدها میلیون دلار در خانه‌هایی بسته‌ایم که خود شما نمی‌خواهید در حال حاضر آن‌ها را داشته باشید.»

کلمن همچنین گفت که اخراج شرکت در ژوئن در پاسخ به انتظار ردفین مبنی بر فروش خانه های کمتر در سال 2022 بود. آخرین اخراج “نشان می دهد که این کاهش حداقل تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.”

اخراج Redfin، Zillow و Opendoor تنها مواردی در این صنعت نیستند. وام دهنده دیجیتال وام مسکن Better.com در چند هفته گذشته یک یا دو اخراج دیگر انجام داد. یکی از منابع به من گفت که 240 کارمند در 4 نوامبر رها شدند. و الکس باریرا، خبرنگار بیزینس تایمز سانفرانسیسکو توییت کرد در 11 نوامبر ده‌ها کارگر دیگر رها شدند و جزئیات رنگارنگی از اطلاعیه WARN شرکت را به اشتراک گذاشتند، که در آن Better.com اعلام کرد که قادر به ارائه اطلاعیه قبلی نیست زیرا اخراج‌ها نتیجه «وخامت چشمگیر» در وضعیت شرکت بوده است. کسب و کار. وقتی با شرکت در مورد اخراج ها تماس گرفتم، سخنگویی از طریق ایمیل نوشت: “بهتر است روی تصمیم گیری های درستی که پویایی های فعلی بازار را در نظر می گیرند، تمرکز کنیم.”

خوب، به Redfin برگردیم. یکی از مواردی که در مورد آخرین دور اخراج کارکنان در این شرکت بیشتر مرا تحت تأثیر قرار داد، صراحت کلام در هنگام خطاب به کارمندان بود. او در ایمیل خود گفت: «از همه کارمندان در حال خروج که به Redfin اعتماد کردند متشکرم. متأسفم که فروش کافی برای ادامه پرداخت به شما نداریم.

جالب اینجاست که به نظر می رسد کلمن در حال شرط بندی شخصی خود در بازارهای املاک و مستغلات غیر آمریکایی است. در سپتامبر، او در یک استارت آپ سیاتل به نام Far Homes سرمایه گذاری کرد که توسط فارغ التحصیلان Redfin تأسیس شد و بر روی «خرید و فروش املاک و مستغلات در بازارهای خارج از کشور» تمرکز دارد، همانطور که توسط GeekWire گزارش شده است.

مدیران عامل اخیراً بسیار تلخ بوده اند زیرا شرکت های آنها یا کارمندان خود را ترش کرده یا اخراج می کنند. علاوه بر کلمن، نمونه‌های دیگری در این هفته شامل مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا بود که اذعان کرد که افزایش درآمد پس از همه‌گیری چقدر طول می‌کشد و گفت: «اشتباه کردم و مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرم».

همچنین هفته گذشته، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل و بنیانگذار FTX، اعتراف کرد که درست قبل از اعلام ورشکستگی FTX و کناره‌گیری از این نقش، «گند زد» و «باید بهتر عمل می‌کرد». این پس از آن صورت می گیرد که ارزش صرافی کریپتو در اوایل سال جاری به 32 میلیارد دلار رسید. در اوایل آگوست، ولاد تنف، مدیر عامل Robinhood مسئولیت اخراج 23 درصد از کارکنان شرکت را بر عهده گرفت و گفت: “این به من بستگی دارد.”

حتی ویشال گارگ، مدیر عامل Better.com هم در یک مقطع اعتراف کرد که در 18 ماه گذشته تنبیه نشده است و به کارمندان گفت: “ما 250 میلیون دلار در سال گذشته انجام دادیم، و می دانید چه چیزی، احتمالاً 200 میلیون دلار را عصبانی کرده ایم.”

این به ما چه می گوید؟ مدیران عامل مردم هستند، بله. افرادی با نقص مانند بقیه ما. در برخی موارد، تصمیماتی مانند استخدام بیش از حد از این باور واقعی (یا احمقانه) گرفته می شود که افراد استخدام شده سال ها بعد مورد نیاز خواهند بود. در موارد دیگر، تصمیمات کمتر محترمانه و بیشتر در حمایت از دستور کار خود قوه مجریه بوده است.

متأسفانه، در هر دو مورد، هزاران کارمند در حال پرداخت هزینه هستند.

خانه ای ساخته شده از اسکناس های 100 دلاری؛  نظرسنجی proptech

اعتبار تصویر: کوزما/گتی ایماژ

اخبار هفتگی

ماه‌ها پس از خرید راه‌اندازی برنامه تلفن همراه مالی بازی، Long Game، Truist Financial Corporation Truist Foundry، یک بازوی نوآوری را معرفی کرد که می گوید “به عنوان یک استارت آپ در بانک عمل خواهد کرد.” هدف ارائه “پروژه های تغییر دهنده بازی” و خدمت به خطوط تجاری بانک خواهد بود. یکی از سخنگویان از طریق ایمیل به من گفت، به طور خاص، Truist Foundry روی “ساخت راه حل های نرم افزاری که ارزش و رهبری بازار را برای بانک ایجاد می کند” کار خواهد کرد. به عبارت دیگر، به نظر می رسد یکی از بزرگترین بانک های ایالات متحده در تلاش های دیجیتال خود جدی تر می شود.

اینستاکارت از غول پرداخت هلندی استفاده کرد آدین به عنوان “شریک پردازش پرداخت اضافی” خدمت کند. به عنوان بخشی از شراکت جدید، این شرکت ها در یک بیانیه مطبوعاتی گفتند که Instacart از عملکرد Adyen، از جمله فعال کردن تراکنش های بدهی بدون PIN “برای بهینه سازی بیشتر و بهبود سطوح مجوز برای تجربه مشتری حتی یکپارچه تر” استفاده خواهد کرد. Pymnts در اینجا موارد بیشتری دارد.

نمونه دیگری از فناوری مالی خوب. راه اندازی بانکداری به عنوان یک خدمت Synctera شریک شده است حلال، یک شرکت فین تک که برای حمایت از کسانی که قبلاً زندانی بودند، «خدمات مالی مقرون به صرفه» ایجاد می کند. یکی از جنبه های این اتصال، کارت شارژ هوشمند اخیراً اعلام شده از Synctera است که برای تامین مالی موجودی مشتریان خود نیازی به چک اعتباری یا شرکتی ندارد. به طور کلی، Synctera می‌گوید که به تجهیز Solvent به «مجموعه‌ای از ابزارها، محصولات و خدمات مالی شخصی و بانکی با هدف توانمندسازی و ایجاد ثروت در میان زندانیان سابق، گروهی از آمریکایی‌ها که اغلب نادیده گرفته شده‌اند، کمک می‌کند».

پخش کننده BNPL تایید هفته گذشته نتایج مالی متفاوتی را گزارش کرد. اگرچه درآمد سه ماهه اول مالی 361.62 میلیون دلاری آن بیش از برآوردهای تحلیلگران بود، اما زیان خالص 86 سنت به ازای هر سهم بیشتر از حد انتظار بود. سهام آن هفته گذشته به پایین‌ترین حد خود در 52 هفته اخیر یعنی 11.94 دلار سقوط کرد و در صبح جمعه در زمان نگارش این مقاله به 15.88 دلار بازگشت. این شرکت سعی کرد نتایج را مثبت نشان دهد و از طریق ایمیل به اشتراک گذاشت که کاربران فعال 69 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته اند و کل تراکنش ها به 13.3 میلیون افزایش یافته است که نشان دهنده رشد 97 درصدی سال به سال است. همچنین اعلام کرد که میزان بدهی ها و سطوح پرداخت خالص در سطح یا کمتر از سطح قبل از همه گیری در طول سه ماهه باقی مانده است.

نوشته سارا پرز: «الون ماسک هفته گذشته چشم انداز خود را برای طرح توییتر برای ورود به بازار پرداخت طی یک جلسه زنده با توییتر تبلیغ‌کنندگانی که در فضاهای توییتر میزبانی می‌شوند. مالک جدید توییتر پیشنهاد کرد که در آینده، کاربران می‌توانند در این پلتفرم برای دیگران پول ارسال کنند، وجوه خود را به حساب‌های بانکی احراز شده برداشت کنند و بعداً احتمالاً یک حساب بازار پول با بازده بالا به آنها پیشنهاد شود تا آنها را تشویق کند که پول خود را به توییتر.

همچنین از سارا پرز:گوگل اعلام کرد که در حال گسترش پروژه آزمایشی صورت‌حساب انتخاب کاربر است که به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن اندروید اجازه می‌دهد از سیستم‌های پرداختی غیر از سیستم خود گوگل استفاده کنند. این برنامه اکنون در بازارهای جدید از جمله ایالات متحده، برزیل و آفریقای جنوبی در دسترس خواهد بود و Bumble اکنون به عنوان یکی از آزمایش کنندگان آزمایشی به Spotify خواهد پیوست. گوگل همچنین اعلام کرد که Spotify از این هفته برنامه خود را آغاز خواهد کرد. این شرکت ابتدا قصد خود را برای راه اندازی گزینه صورتحساب شخص ثالث در ماه مارس سال جاری اعلام کرد که اسپاتیفای آزمایش کننده اولیه آن بود. بیشتر در اینجا.

نوشته تیج کن-اوکافور: جایی کهاستارت‌آپ مستقر در لندن و نیجریه که با مجموعه خدمات بانکی سیار و شخصی‌سازی‌شده به کشور راه پیدا می‌کند، با ارائه محصول حواله‌ای به نیجریه‌ای در دیاسپورا در بریتانیا در حال گسترش است. این بانک دیجیتالی از زمان راه اندازی در نیجریه در سال 2019 موفقیت هایی را تجربه کرده است. کودا ادعا می کند که تا 5 میلیون کاربر دارد، که بیش از سه برابر تعداد کاربرانی است که در آگوست گذشته در دور پول 55 میلیون دلاری سری B خود داشت که برای ورود به سایر آفریقایی ها جمع آوری کرد. کشورهایی مانند غنا و اوگاندا در سال جاری. توسعه در این کشورها هنوز محقق نشده است. در عوض، کودا راه اندازی در بریتانیا را انتخاب کرده است، حرکتی که شرکت می گوید بخشی از فشار بزرگ برای گسترش جهانی است.

ایلان ماسک با علائم دلار در چشمانش، ماکت لوگوی توییتر در پس زمینه

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch

تامین مالی و M&A

تامسون رویترز شرکت اتوماسیون مالیاتی SurePrep را به مبلغ 500 میلیون دلار خریداری می کند

استارت آپ های بیمه حیوانات خانگی با رونق گرفتن مالکیت حیوانات خانگی در میان Gen Z و Millennials به دنبال بازار هستند

یاسر 150 میلیون دلار برای برنامه فوق العاده تحت رهبری Bond خود جمع آوری می کند

Quona Capital 332 میلیون دلار در استارتاپ هایی با تمرکز بر شمول مالی سرمایه گذاری می کند

کارمندان سابق تینک Atlar، استارت آپ اتوماسیون پرداخت را راه اندازی کردند

اپلیکیشن مسافرتی Hopper 96 میلیون دلار از Capital One جمع آوری می کند تا تجارت اجتماعی را دو برابر کند

Blnk، یک شرکت فین‌تک که وام‌های مصرفی فوری در مصر ارائه می‌کند، ۳۲ میلیون دلار بدهی و سهام جمع‌آوری می‌کند.

Tellus مجهز به A16z می خواهد نرخ پس انداز بسیار بهتری را به کاربران ارائه دهد. اینگونه است.

و جای دیگر:

Savvy Wealth افزایش سرمایه 11 میلیون دلاری را تکمیل می کند:

Hrithik Malhotra (مدیرعامل) و Mueller Jahn (CTO) Savvy را پس از اینکه مالهوترا پس از فروش دو استارتاپ خود به دست آورد (استریم در سال 2014 توسط باکس خریداری شد و Elph توسط برکس در سال 2019 خریداری شد) را تأسیس کردند. به طور خلاصه، به او توصیه شد که به دنبال یک مشاور مالی باشد، و پس از امتحان چندین گزینه مختلف، الهام گرفته شد تا Savvy را در سال 2021 راه اندازی کند، یک مشاور سرمایه گذاری ثبت شده ملی (RIA) که بر اساس آنچه شرکت به عنوان “اولین ثروت دیجیتالی” توصیف می کند، ساخته شده است. شرکت مدیریت، متمرکز بر مدرن کردن مشاوره مالی انسانی.

قبل از پایان، فقط یادآوری می‌کنیم که ما اینجا در TechCrunch عاشق اسکوپ‌ها هستیم. بنابراین اگر شما gیا یک نکته خبری یا یک اسکوپ داخلی در مورد موضوعی که پوشش داده ایم (یا هنوز نگفته ایم، اما باید). من خوشحال خواهم شد که از شما بشنوم. می توانید از طریق سیگنال یا DM به شماره 408.204.3036 با من تماس بگیرید. یا می توانید برای ما یادداشتی را در [email protected] ارسال کنید. اگر ترجیح می دهید ناشناس بمانید، برای تماس با ما اینجا کلیک کنیدکه شامل SecureDrop (دستورالعمل در اینجا) و برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده مختلف.

این از من برای این هفته است. در اینجا برای اخبار خوب بیشتر از هفته آینده! تا آن زمان مراقب باشید… xoxo مری آن