منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آمازون پرفروش ترین آپاریو را از بازار هند در میان گرمای نظارتی حذف می کند • TechCrunch

آمازون پرفروش ترین آپاریو را از بازار هند در میان گرمای نظارتی حذف می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آمازون پرفروش ترین آپاریو را از بازار هند در میان گرمای نظارتی حذف می کند • TechCrunch

آمازون پرفروش ترین آپاریو را از بازار هند در میان گرمای نظارتی حذف می کند • TechCrunch

این دو روز دوشنبه، یک سال پس از قطع همکاری با یکی دیگر از فروشندگان عمده Cloudtail در پی ادعاهای خرده فروشان مبنی بر اینکه برخی از فروشندگان با رفتار ترجیحی مواجه شده اند، اعلام کردند که آمازون قصد دارد تا فروشنده عمده Appario Retail را که در آن سهامی را حفظ می کند، از بازار حذف کند.

Zodiac متعلق به آمازون و Patni Group در بیانیه ای اعلام کردند که با تمدید سرمایه گذاری مشترک خود به نام Frontizo Business Services موافقت کرده اند، اما تصمیم گرفته اند که Appario Retail تا 12 ماه آینده “فروشنده” آمازون هند نخواهد بود.

سخنگوی آمازون هند در بیانیه ای به TechCrunch گفت: «شریک ها به کشف فرصت های تجاری جدید، از جمله کمک به کسب و کارها در سراسر هند برای گسترش حضور آنلاین خود ادامه خواهند داد.

آمازون دلیل حذف آپاریو را از فهرست اعلام نکرد، اما این اقدام به دنبال بررسی‌های فزاینده بر فروشندگانی است که مالک آن است. رویترز در ماه آوریل گزارش داد که مقامات ضد انحصار هند در اوایل سال جاری به دنبال اتهامات نقض قوانین رقابت به آپاریو و کلودتیل حمله کردند.

تحقیقات رویترز در سال گذشته نشان داد که آمازون سال‌ها به گروه کوچکی از فروشندگان روی پلتفرم خود رفتار ترجیحی داده و از آنها برای دور زدن قوانین هند استفاده کرده است. تحقیقات فروشگاه همچنین نشان داد که آمازون سال‌ها به این فروشندگان با هزینه‌های تخفیف‌خورده کمک می‌کرد.

تحقیقات نشان داد که حدود 35 فروشنده از بیش از 400000 فروشنده آمازون در هند در سال 2019 حدود دو سوم فروش در وب سایت آن در هند را به خود اختصاص داده اند. از این رقم، دو فروشنده، Cloudtail و Appario، 35 درصد از فروش پلتفرم را به خود اختصاص دادند.

دادگاه عالی هند سال گذشته حکم داد که آمازون و فلیپ کارت متعلق به والمارت باید با تحقیقات ضدانحصاری که علیه آنها در این کشور دستور داده شده است، روبرو شوند.

ناظر هند – کمیسیون رقابت هند – در سال 2020 دستور تحقیق در مورد این شرکت‌ها را به اتهام تبلیغ فروشندگان منتخب (کسانی که در آن سهام دارند) در پلتفرم‌های تجارت الکترونیکی خود و استفاده از شیوه‌های تجاری که رقابت را خفه می‌کنند، صادر کرد.

قوانین طولانی مدت در هند آمازون و سایر شرکت های تجارت الکترونیک را از نگهداری موجودی یا فروش مستقیم اقلام به مصرف کنندگان محدود می کند. برای دور زدن این موضوع، شرکت ها از طریق هزارتوی سرمایه گذاری مشترک با شرکت های محلی که به عنوان شرکت های موجودی فعالیت می کنند، فعالیت می کنند.

هند در اواخر سال 2018 موفق شد در اقدامی که به طور گسترده به عنوان بزرگترین ضربه علیه یک شرکت آمریکایی در این کشور در آن زمان تلقی می شد، این شکاف را برطرف کند. Flipkart، متعلق به آمازون و والمارت، برای حذف صدها هزار کالا از فروشگاه‌های خود تلاش کرده و سرمایه‌گذاری‌های خود را در مشاغل مرتبط بسیار غیرمستقیم‌تر کرده است.

اکونومیک تایمز هند در گزارشی تند در ماه آگوست دریافت که گروهی از فروشندگان جدید که توسط مدیران سابق کلودتیل و آپاریو اداره می‌شوند در کشور رشد کرده و در بازار آمازون فهرست شده‌اند.

هند یک بازار کلیدی در خارج از کشور برای آمازون است که بیش از 6.5 میلیارد دلار در بازار جنوب آسیا سرمایه گذاری کرده است. اما بر اساس گزارش شرکت سرمایه گذاری Sanford C. Bernstein، این شرکت همچنان از رقیب اصلی خود، Flipkart در چندین معیار در کشور عقب است و در تلاش است تا در شهرهای کوچکتر هند نفوذ کند.