منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آلفرد لین از Sequoia Capital در اولین مصاحبه عمومی خود پس از سقوط FTX (ویدئو) • TechCrunch

آلفرد لین از Sequoia Capital در اولین مصاحبه عمومی خود پس از سقوط FTX (ویدئو) • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آلفرد لین از Sequoia Capital در اولین مصاحبه عمومی خود پس از سقوط FTX (ویدئو) • TechCrunch

دیشب، در یک رویداد صنعتی که توسط این سردبیر در سانفرانسیسکو برگزار شد، آلفرد لین، سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز از Sequoia Capital، درباره تکامل شرکت سرمایه‌گذاری مشهور خود، که از تاریخچه بی‌نظیر موفقیت خیره‌کننده‌ای برخوردار بوده است، به گفتگو نشست. رکورد از زمانی که تحت الشعاع سرمایه گذاری حدود 200 میلیون دلاری خود در صرافی ارزهای دیجیتال FTX قرار گرفت.

این سرمایه‌گذاری که زمانی مایه غرور شرکت بود، نه سکویا را آلوده کرد، بلکه لین، که معامله را از طرف سکویا رهبری می‌کرد، به مدت یک سال و نیم نقطه تماس شرکت با مدیر عامل شرکت سام بنکمن-فرید بود و او متفکرانه صحبت کرد. دیروز در مورد اینکه امروز چه احساسی نسبت به چنین شرط بندی بهم ریخته ای دارد.

به عنوان مثال، از او پرسیده شد که آیا با نگاه کردن به گذشته، نشانه‌هایی وجود دارد که لین اکنون می‌بیند که زودتر از دست داده است، او پس از مکثی پاسخ داد: «فکر کردم. [Bankman-Fried] او بسیار باهوش بود . . او به سوالات بسیار منطقی و بسیار کوتاه پاسخ می دهد. آیا ممکن است ما متوجه برخی سیگنال ها شده باشیم؟ نمی دانم. آنچه امروز می دانم و آن زمان می دانستم وجود دارد. اگر آن موقع می دانستم، سرمایه گذاری نمی کردیم. بنابراین امروز فکر می کنم چیزی که مرا وادار به ارزیابی مجدد می کند این است . . . نه اینکه ما سرمایه گذاری کرده باشیم. این رابطه کاری یک سال و نیم بعد است و من هنوز آن را ندیده ام. و این سخت است.”

اگر به خصوص برای لین چالش برانگیز بود، با توجه به اینکه یک سال قبل او در صدر فهرست سالانه میداس فوربس قرار داشت، او این را نگفته بود. اما او پیشنهاد کرد که این تجربه برای او ناراحت‌کننده است، زیرا به نظر می‌رسد بانکمن-فرید از آنچه صنعت سرمایه‌گذاری به عنوان یکی از نقاط قوت خود می‌بیند، سرمایه‌گذاری می‌کند.

لین توضیح داد که این یک تجارت اعتماد است. و بله، ما باید اعتماد کنیم و تأیید کنیم و سعی می کنیم آنچه را که می توانیم تأیید کنیم. اما ما از موضع اعتماد شروع می کنیم، زیرا اگر به بنیانگذارانی که با آنها کار می کنیم اعتماد نکنیم، چرا روی آنها سرمایه گذاری می کنیم؟

آلفرد لین از Sequoia Capital در اولین مصاحبه عمومی خود پس از سقوط FTX (ویدئو) • TechCrunch

اعتبار تصویر: دنی پاجت (در پنجره جدید باز می شود)

لین چیزهای بیشتری درباره FTX برای گفتن داشت، از جمله اینکه آیا او همدردی با Bankman-Fried دارد یا خیر. او از تصمیم سکویا برای مدیریت موقعیت‌های خود در شرکت‌های سبد سهام پس از عرضه عمومی آنها دفاع کرد.

لین همچنین در این رویداد تأیید کرد که به عنوان یک حرکت به شرکای محدود خود، سکویا در سال گذشته هزینه‌های مدیریت خود را برای دو صندوقی که یک سال پیش راه‌اندازی کرده بود کاهش داد – یک صندوق اکوسیستم 950 میلیون دلاری که برای حمایت از سرمایه‌های مدیران دیگر و 600 میلیون دلار رمزنگاری استفاده می‌کند. سرمایه. لین گفت که به جای اینکه از پشتیبانان خود برای سرمایه تعهد شده که استاندارد صنعت است، هزینه کند، فقط از سرمایه تعهد شده آنها هزینه مدیریت دریافت می کند. (در این زمینه، او گفت که تنها 10 درصد از صندوق رمزنگاری مستقر است، و افزود که Sequoia همچنان یک “افزایش بلندمدت” در ارزهای دیجیتال است.)

در نهایت، لین نظرات خود را در مورد اینکه چگونه هوش مصنوعی مولد – یکی از پرحاشیه‌ترین حوزه‌های مورد علاقه صنعت سرمایه‌گذاری در حال حاضر – در حال تغییر فرصت‌ها برای VCها و سرمایه‌گذاران به اشتراک گذاشت.

فیلم کامل این گفتگو در ادامه می آید.