منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آسترا مدیر مالی جدیدی را منصوب می کند زیرا به دنبال گسترش کسب و کار راه اندازی و پیشرانه است • TechCrunch

آسترا مدیر مالی جدیدی را منصوب می کند زیرا به دنبال گسترش کسب و کار راه اندازی و پیشرانه است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آسترا مدیر مالی جدیدی را منصوب می کند زیرا به دنبال گسترش کسب و کار راه اندازی و پیشرانه است • TechCrunch

آسترا اکسل مارتینز کهنه کار دره سیلیکون را به عنوان مدیر ارشد مالی جدید خود معرفی کرده است، تغییری در رهبری که از بسیاری جهات فصل جدیدی را برای شرکت فضایی بیان می کند.

حرفه مارتینز شامل یک دهه در گوگل است، جایی که او چندین نقش از جمله رئیس بازار سرمایه را بر عهده داشت. معاون مالی اوبر؛ و مدیر مالی Virgin’s Hyperloop One. اخیراً، او مدیر مالی استارتاپ خانه سازی Veev بود. کلین برانون، مدیر مالی فعلی آسترا، این سه ماهه مالی را قبل از اینکه مارتینز در شروع سه ماهه چهارم به عهده بگیرد، به پایان خواهد رساند.

یکی از افراد آشنا به این تغییر به TechCrunch گفت که استخدام مارتینز، که تجربه گسترده ای در بازار سرمایه دارد، یک حرکت استراتژیک برای Astra است زیرا مدیریت سرمایه را مدیریت می کند و تجارت محصولات پرتاب، نیروی محرکه و فضایی خود را افزایش می دهد.

از بسیاری جهات، برانون برای Astra ساخته شده بود، زیرا از استارتاپ به شرکت عمومی منتقل شد. با توجه به لینکدین او، او به شرکت های متعددی کمک کرده است تا وارد بازارهای عمومی شوند. در واقع، او Astra را از طریق ادغام آن با شرکت چک سفید Holicity در سال 2021 در معامله ای که حدود 500 میلیون دلار به شرکت تزریق کرد، رهبری کرد. طبق پرونده ای که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده منتشر شده است، قرارداد SPAC دارای تعداد بسیار کمی خرید بود که در مجموع بیش از 100000 دلار بود.

اما Astra کاملاً در مرحله جدیدی است – و بازارها هم همینطور. سرمایه بسیار گران شده است. در حال حاضر یک محیط سرمایه سخت تر و ریسک گریزتر وجود دارد که در آن جمع آوری پول ممکن است به آسانی اوایل امسال نباشد. در همین حال، بسیاری از سرمایه‌گذاران فضایی و شرکت‌های خصوصی توافق‌نامه‌های SPAC را کنار گذاشته‌اند، شرکت ایتالیایی D-Orbit و شرکت تحلیل‌گر آب و هوای ماهواره‌ای Tomorrow.io برنامه‌های ادغام را در سال جاری لغو کردند (البته باید توجه داشت که Intuitive Machines با SPAC شما پیش خواهد رفت).

بیشتر این سرد شدن به دلیل افت شدید قیمت سهام و ارزش گذاری شرکت هایی است که از طریق ادغام SPAC وارد بورس شده اند. این شامل آسترا نیز می شود که سهام آن پس از عرضه نزدک در جولای گذشته به شدت کاهش یافت. در پایان اولین روز شرکت در بازار، سهام با قیمت 12.90 دلار به ازای هر سهم معامله شد. با بسته شدن بازار در روز پنجشنبه، قیمت آن به 0.62 دلار برای هر سهم کاهش یافت. اعتماد بازار به آسترا با چندین پرتاب ناموفق بیشتر متزلزل شده است، آخرین ماموریت در ژوئن برای پرتاب دو CubeSat علم زمین برای ناسا تحت برنامه TROPICS این آژانس.

به طور کلی، آسترا سه ماهه آخر را با حدود 200 میلیون دلار پول نقد و بدون بدهی به پایان رساند. این شرکت سرمایه زیادی را در چند فصل گذشته سرمایه گذاری کرده است و کارخانه موشکی خود را با مساحت 25000 فوت مربع در آلامدا، کالیفرنیا توسعه داده است، یک کارخانه اختصاصی موتور موشک 60000 فوتی ایجاد کرده و نیروی کار خود را تا 300 نفر افزایش داده است. وظیفه ای که اکنون با آن روبروست. ، این است که چگونه می‌توان خود را در میان یک میدان پرجمعیت از بازیکنان، هم در بخش خدمات پرتاب و هم در سمت موتور موشک، قرار داد و چگونه این سرمایه موجود را به کار گرفت تا رشد درآمد واقعی را برای شرکت ایجاد کند. آسترا امیدوار است که مارتینز استعداد مناسبی برای حرکت در این آب های متلاطم باشد.